Úvodní strana > Město a městský úřad > Organizace města
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

DDM a ZpDVPP Vila Doris Šumperk

Druh organizace: Domy dětí a mládeže
Druh subjektu: Organizace zřízená městem

17. listopadu 2, Šumperk 787 01

Tel.: (+420) 583 214 212
Fax: (+420) 583 214 214
E-mail: vila@doris.cz
Web: http://www.doris.cz

DDM a ZpDVPP Vila Doris Šumperk

Hlavní náplní DDM Vila Doris je pravidelná zájmová činnost, která je soustředěná ve více než 80ti kroužcích - tělovýchovných, výtvarných, hudebních, keramických, přírodovědných ad. Kromě zajišťování těchto činností, pořádáme akce pro využití volného času dětí, mládeže i dospělých: sportovní a výtvarné soutěže, výstavy profesionálních, ale i neprofesionálních výtvarníků, besedy se zajímavými lidmi, semináře pro pedagogy, výlety a výukové programy.

Pracovníci DDM Vila Doris připravují každoročně pro děti bohatou letní činnost - jazykové tábory, soustředění zájmových kroužků a tábory pro veřejnost. Na svých turistických základnách Švagrov a Štědrákova Lhota se za letní sezónu vystřídá na 1000 dětí ze Šumperka a okolí, pro které je vždy nachystaný pestrý program plný rukodělných dovedností, ale i dobrodružství.

Při Vile Doris úspěšně pracuje také středisko ekotogické výchovy, které připravuje výukové ekologické programy pro mateřské a základní školy - Moře, Les, Voda, Bylinky a další. Konají se také pořady ekologického charakteru pro veřejnost - Den Země, cestopisné besedy...

Součástí DDM je dnes již světoznámý Šumpersky dětsky sbor se svými pěti odděleními - Růžové děti, Barevné děti, Plameňáci, Motýli a Cansoneta, které pod profesionálním vedením Tomáše Motýla reprezentují nejen město Šumperk ale i Českou republiku.

Od roku 1997 náleží k domu dětí Pedagogické centrum, jehož hlavním úkolem je další vzdělávání pedagogických pracovníků, formou seminářů, kurzů a praktických dílen a zabezpečení všech soutěží a olympiád vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Vydává každý měsíc zpravodaj Profil, který informuje všechna školská zařízení v šumperském okrese.

Vytvořeno 4.2.2008 10:13:37 | přečteno 41003x | hrachovina
load