Úvodní strana > Kalendář akcí
Filtrování akcí

Filtrování akcí

BOLET, TO NEBOLÍ - Michal Schmalz a Ivana Plíhalová

bolet
Místo konání:

MĚSTSKÁ KNIHOVNA T. G. MASARYKA ŠUMPERK 28. října 1 / 1280, Šumperk, 787 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Vstupné: 150 KČ
Charakter akce: Místní
Typ akce: Autorské čtení
Tematická kategorie: Akce pro veřejnost
Více informací na: http://www.knihovnaspk.cz
Anotace: Michal Schmalz, litovelský stomatolog, muzikant, skladatel, ochotnický dramatik a herec, začal před několika lety psát povídky inspirované zubařským povoláním. S Ivanou Plíhalovou, herečkou Moravského divadla Olomouc, společně vytvořili komorní útvar ze zubařských povídek a písniček.

Podrobný popis:

Zubař – jaké pocity to ve vás vyvolává? A tušíte, jaké pocity vyvoláváte ve svém zubaři (pokud se vám ho podařilo sehnat) vy? Co všechno se může stát nejen v ordinaci, ale také ve vaší nebo  zubařově fantazii v temných a nejniternějších zákoutích duší?

Michal Schmalz, litovelský stomatolog, muzikant, skladatel, ochotnický dramatik a herec, začal před několika lety psát povídky inspirované zubařským povoláním. S Ivanou Plíhalovou, herečkou Moravského divadla Olomouc, společně vytvořili komorní útvar ze  zubařských povídek a písniček. V  jejich společném projektu „Bolet, to nebolí“ se nejedná jen o jakési střípky ze zubařského křesla, povídky jsou volně inspirovány příběhy, úchylkami a fantaziemi nějak souvisejícími s tímto povoláním. Oba protagonisté je nejenom čtou, ale leckdy využívají svých hereckých zkušeností a nechávají se strhnout téměř k akcím. Vše vzniká lehce, nenásilně a přirozeně.                                                                                                           


load