Zpět

SLAVNOSTI MĚSTA ŠUMPERKA

Slavnosti města Šumperka

Šumperk

Telefon: +420 583 388 111
E-mail: posta@sumperk.cz
Web: www.slavnosti-mesta.cz

Slavnosti města Šumperka se od roku 1998 konají pravidelně na začátku měsíce června, aby připomněly jednu z největších událostí v dějinách města Šumperka - tzv. Šumperský sněm z roku 1490, oslavily Mezinárodní den dětí a otevřely letní turistickou sezonu v Šumperku.

Slavnosti města Šumperka každoročně vrací do povědomí obyvatel i návštěvníků Šumperka historické události, kdy na místním zámku jednali čelní představitelé Markrabství moravského a zástupci Slezska o sjednocení zemí Koruny české.


 Na jeden sobotní den se sady 1. máje proměňují v historické tábořiště rytířů a zbrojnošů. Na hlavní scéně se odehrává program s historickou tématikou, na okolních scénách lze najít rytířská ležení a stany s možnost vyzkoušet si chladné zbraně a brnění, zúčastnit se patera dovednostních her o zajímavé ceny, nebo se jen tak vydovádět na skákacím hradu, trampolínách a kolotočích. Celý program je určen jak pro děti, tak i celé rodiny. K dispozici je bohaté občerstvení, dobový jarmark s rukodělnými výrobky, k vyzkoušení na vlastní kůži třeba i kovářské řemeslo. V pozdějších odpoledních hodinách vystoupí hudební kapela ze Šumperka, následovat bude velký průvod městem k radnici a zpět do parku, slavnostní ceremonie a na závěr výpravný tematický ohňostroj.

Od roku 2017 sobotnímu hlavnímu dni Slavností předchází čtvrteční večer s open-air divadlem a páteční den dětí s vystoupeními šumperských tanečních a pohybových kroužků a spolků a s večerní hudební produkcí regionálních kapel.

Nedílnou součástí Slavností jsou i dobové jarmarky a hlavně jarmark certifikovaných výrobků JESENÍKY originální produkt®. V květnu 2018 se Slavnosti města Šumperka získaly také tento prestižní certifikát v kategorii Zážitky.

Podrobný program ročníku 2022 najdete zde.

Fotogalerie

Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka

 
Slavnosti

Slavnosti

 
Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka

 
Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka

 
 
Náhled pro tisk
 
load