Zpět

SLAVNOSTI MĚSTA ŠUMPERKA

Slavnosti města Šumperka

Šumperk

Telefon: +420 583 388 111
E-mail: posta@sumperk.cz
Web: www.slavnosti-mesta.cz

Slavnosti města Šumperka se od roku 1998 konají pravidelně na začátku měsíce června, aby připomněly jednu z největších událostí v dějinách města Šumperka - tzv. Šumperský sněm z roku 1490, oslavily Mezinárodní den dětí a otevřely letní turistickou sezonu v Šumperku.

Slavnosti města Šumperka každoročně vrací do povědomí obyvatel i návštěvníků Šumperka historické události, kdy na místním zámku jednali čelní představitelé Markrabství moravského a zástupci Slezska o sjednocení zemí Koruny české.


 Na jeden sobotní den se sady 1. máje proměňují v historické tábořiště rytířů a zbrojnošů. Na hlavní scéně se odehrává program s historickou tématikou, na okolních scénách lze najít rytířská ležení a stany s možnost vyzkoušet si chladné zbraně a brnění, zúčastnit se patera dovednostních her o zajímavé ceny, nebo se jen tak vydovádět na skákacím hradu, trampolínách a kolotočích. Celý program je určen jak pro děti, tak i celé rodiny. K dispozici je bohaté občerstvení, dobový jarmark s rukodělnými výrobky, k vyzkoušení na vlastní kůži třeba i kovářské řemeslo. V pozdějších odpoledních hodinách vystoupí hudební kapela ze Šumperka, následovat bude velký průvod městem k radnici a zpět do parku, slavnostní ceremonie a na závěr výpravný tematický ohňostroj.

Od roku 2017 sobotnímu hlavnímu dni Slavností předchází čtvrteční večer s open-air divadlem a páteční den dětí s vystoupeními šumperských tanečních a pohybových kroužků a spolků a s večerní hudební produkcí regionálních kapel.

Nedílnou součástí Slavností jsou i dobové jarmarky a hlavně jarmark certifikovaných výrobků JESENÍKY originální produkt®. V květnu 2018 se Slavnosti města Šumperka získaly také tento prestižní certifikát v kategorii Zážitky.

Fotogalerie

Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka

 
Slavnosti

Slavnosti

 
Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka

 
Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka

 
 
Náhled pro tisk
 
load