Píše se rok 50 př. n. l. Proradný princ Deng Tsin Ruin právě nechal uvěznit čínskou císařovnu. Jeho jedinou touhou je ovládnutí říše.
Princezna Sass-Yi prchá do Galie, kde požádá o pomoc udatné válečníky, Asterixe a Obelixe, kteří jsou díky svému kouzelnému lektvaru obdařeni nadlidskou silou.
Naši dva nerozluční hrdinové se s princeznou vydávají na dobrodružnou výpravu za záchranou císařovny i celé Číny…
Režii pátého dobrodružství dvou nezdolných Galů dostal na starost Guillaume Canet, který se současně ujal i role Asterixe. Jeho nemotorného přítele Obelixe tentokrát ztvárnil Gilles Lellouche.
25.3.2023 15:30 Mumie
V animovaném dobrodružném filmu Mumie od španělského režiséra Juana Jesúse Garcíi Galochy z produkce Warner Bros. Pictures se vypravíme do Egypta, kde se v útrobách země, nachází 3000 let staré město mumií. Z císařského pověření se princezna Nefer musí provdat za Thuta, ale ani jednomu se do toho nechce: Nefer touží po svobodě a Thut je alergický na závazky. Přání bohů je však nevyhnutelné a Thut si bude muset Nefer vzít za pouhých sedm dní a přinést na svatbu starobylý prsten, který mu věnoval faraon.
Mezitím na zemském povrchu lord Silvester Carnaby provádí archeologickou expedici, při níž poprvé najde něco podstatného: egyptskou hrobku, kde kromě několika trofejí najde i snubní prsten. Je to jeho příležitost zapsat se do historie a splnit si svůj sen, ale nepočítá s tím, že tento prsten už má svého majitele...
Když Thut zjistí, že mu prsten někdo ukradl, nezbývá mu nic jiného než se vydat do světa lidí a proniknout do současného Londýna. Doprovází ho jeho mladší bratr Sekhem, osmiletý chlapec, který chce získat zpět Thutův status závodního hrdiny, a Krokodýl, mládě krokodýla a Sekhemův domácí mazlíček, a také Nefer, která využívá příležitosti utéct z manželství a jít za svými sny. Tři mumie se budou muset společně zorientovat v současném Londýně, získat zpět prsten, který ukradl lord Silvester Carnaby, a - což nebylo v plánech Thuta a Nefer - naučit se mít se rádi.
Co je to PechaKucha (čti "pečakuča")? Projekt vymysleli a uvedli v život v roce 2003 v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham. Dnes je do něj zapojeno více než 1000 měst na celém světě. Akce vytváří prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, divadelníků, filmařů a muzikantů na jednom místě v jednom čase. Zkušenost s architektonickými přednáškami, které často trvají hodiny, vedla zakladatele k hledání vhodného formátu. Ten dostal jméno PechaKucha: každý mluvčí má pro svůj výstup 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin; 6 minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka.
Pořádání projektu PechaKucha Night je vázáno licencí od majitelů práv. Každé město má svého licencovaného organizátora. PechaKucha Night Šumperk pořádá Šumperský okrašlovací spolek. Ve své dramaturgii se řídí jediným kritériem, a tím je INSPIRACE. Často tak zve i osobnosti mimo kreativní průmysly - sportovce, podnikatele, zemědělce, komunitní projekty, což akci dodává na pestrosti.
„Prezentace jsou krátké, jejich účelem je posluchače navnadit. Ti pak mohou vzužít pauzu nebo následný večírek a s přednášejícími si popovídat osobně. A co se u toho sní a vypije, pomůže dobré věci,“ uzavírá Radovan Auer.
10-letý Sebastián neochotně tráví prázdniny na horách se svou babičkou a tetou. Pomáhat jim s ovcemi je pro chlapce z města sotva vzrušující vyhlídkou. Ale pak potká Bellu, obrovského psa, se kterou její majitel nepěkně zachází. Sebastián, připravený bojovat proti nespravedlnosti a ochránit svého nově nalezeného přítele, tak přežije nejšílenější léto svého života.
Dva roky poté, co přežil sám na nepřátelském ostrově Val Verde, se Jack Mimoun stal hvězdným dobrodruhem. Kniha vyprávějící jeho příběh je bestsellerem a jeho televizní program láme rekordy ve sledovanosti. Potom jej osloví tajemná Aurélie, která dostane Jacka nevědomky zpět do Val Verde, aby pomohl při pátrání po legendárním meči piráta La Busea. Za doprovodu Bruna, Jackova ambiciózního, ale ne příliš odvážného manažera, a Jeana-Marca, problémového a nepředvídatelného pilota helikoptéry, budou naši dobrodruhové čelit mnohým nástrahám džungle Val Verde v honbě za pokladem.
IL BOEMO vypráví o úspěchu nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka, jeho jedinečném talentu, ale také úsilí, které věnoval své hudbě až do vlastního konce.
Vtahuje nás do světa neobyčejného člověka, který jde za svou touhou, za opravdovou vnitřní a neuhasitelnou nutností tvořit. Do světa, v němž se práce plná dobrodružství a vášní prolíná s intimním životem milostných pletek a vztahů k mocným, kteří rozhodují o jeho uměleckém osudu.
Dokumentární film Kuciak: Vražda novináře podrobně zkoumá nejen vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové, ale i důsledky této dramatické události, která na Slovensku vyvolala největší protesty od pádu komunismu.
Režisérka Kajsa Næssová v něm zpracovala příběh jednoho z největších lidských dobrodružství – dobytí severního pólu v roce 1926 – očima nedobrovolného polárníka, malého teriéra Titiny.
Roztomilý čtyřnohý tulák, na kterého narazil na římské ulici, okouzlil italského konstruktéra a vzduchoplavce Umberta Nobileho natolik, že si ho vzal domů. A protože to byla slečna, dal jí jméno Titina. Titinu ovšem nečekal jen teplý pelíšek a pravidelné misky s jídlem. Jejího nového pána totiž oslovil slavný norský objevitel Roald Amundsen a objednal si u něj vzducholoď, na níž hodlal dobýt severní pól. U toho Titina samozřejmě nemohla chybět a právě jejíma očima sledujeme cestu italské posádky a norských polárníků za posledním neobjeveným místem na Zemi. Výprava je to vzrušující, plná dobrodružství a nebezpečí, ale dobytím pólu v roce 1926 ještě zdaleka nekončí. Protože toto je skutečný příběh, který pokračuje dál…
Aby pomohly zrenovovat domov důchodců, rozhodne se pět jeptišek vyhrát cyklistický závod. Má to však jeden malilinkatý háček – ANI JEDNA NEUMÍ JEZDIT NA KOLE!!!.
Není nad pořádné dobrodružství! Ve filmu Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, který vychází z jedné z celosvětově nejoblíbenějších her Dračí doupě, si ho diváci užijí měrou vrchovatou. Čekají je fantastické světy plné monster, kouzla, humor a hlavně svérázná partička hrdinů, které nejde nemilovat.
Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry Dračí doupě, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis).
Všechny akce