Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zimní výstup na Háj nebude

Rzhledna na Háji.

Zimní výstup na Háj jako náhradu za ten novoroční naplánovali organizátoři ze šumperského Klubu českých turistů spolu se Šumperskou zimní padesátkou na poslední únorovou sobotu. Vzhledem k epidemické situaci ale museli své záměry změnit a přesunuli ho na letošní poslední „zimní“ neděli, tedy na 14. března. Ani tento pokus ale nevyšel.


„Vystoupat na Háj není možné, vzhledem k omezení pohybu obyvatel na katastr vlastní obce, ani individuálně. Háj se totiž nachází na katastru Rudy nad Moravou,“ říká předsedkyně šumperského KČT Zdeňka Daňková. Nové datum výstupu tak klub turistů raději neplánuje. „Až bude možné obnovit provoz rozhledny na Háji, budeme mít památeční list pro všechny zájemce připraven, stejně jako dvě datově odlišné verze příležitostného razítka,“ ujišťuje Daňková.

Dodává, že Šumperk má krásné okolí, takže lidé mohou vyrazit jinam. Možnosti pohybu v okolí města se ovšem omezily a jen některé ze značených cest splňují vládní omezení pohybu na katastr vlastní obce. „Lidé se odnepaměti pohybovali mezi nejbližšími obcemi zcela přirozeně a nikdo neřešil, na kterém katastru se ta která cesta nachází, a neřeší to tedy ani turistické značení. Naštěstí touláním po okolí jistě spousta z nás objevila cesty, o nichž dosud neměla tušení,“ uzavírá Daňková.

Rozhledn na Háji v zimě.


Vytvořeno 12.3.2021 10:51:59 | přečteno 597x | singerova
load