Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zimní údržba může být kvalitnější, pomůže správné parkování

Parkování v  ulici Evaldova
Vylepšit zimní údržbu v Šumperku, zapojit do ní občany, zabránit škodám na zeleni a umožnit technice, aby se dostala všude tam, kam potřebuje. To je hlavní cíl města pro letošní zimní období.

I z toho důvodu vznikla pracovní skupina složená ze zástupců oddělení komunálních služeb, zastupitelů a zástupců společnosti SUEZ Technický servis s.r.o., jež má úklid sněhu ve městě na starosti. „Mezi největší úskalí zimní údržby patří nevhodně umístěné nádoby na odpady nebo překážející dopravní značky. Bezproblémový průjezd techniky také mnohdy omezuje samotný tvar chodníku. Například na sídlišti v ulici 8. května nebo na kruhové křižovatce ulic Husitské a Gen. Svobody,“ vyjmenoval problémy zastupitel Martin Kuchtík, který je členem pracovníParkování  ul Prievidzská skupiny.

Některá místa jsou problematická také kvůli špatně zaparkovaným autům, stojícím na místech vjezdu a výjezdu na chodník. Technika pak nemá šanci dostat se na chodník vůbec, nebo jen za cenu poškození zeleně. „Dalším problémem jsou přečnívající části zaparkovaných aut do prostoru chodníku. Technice pak nezbývá než provést úklid jen tam, kde má průjezd volný,“ vysvětlil vedoucí Technického servisu Petr Polách, jenž žádá řidiče, aby svá vozidla parkovali v zimě tak, aby byly chodníky průjezdné v celé šíři.

Parkování  ul Evaldova 2A jaké kroky jsou plánovány ke zlepšení zimní údržby? V některých lokalitách bude k odhrnování sněhu využívána užší technika, případně frézy na ruční pohon. Novinkou je rovněž kamerový systém na přední a zadní části vozidla provádějícího zimní údržbu, který pomůže s řešením problémů. Oddělení komunálních služeb v problémových místech zajistilo drobné úkony, například posun odpadových nádob mimo chodníky nebo rozšíření prostoru pomocí dodláždění. Ruku k dílu přiložila i společnost SUEZ, jež mimo jiné poskytla sto tisíc korun na opravy poničených zelených ploch. „Prosíme obyvatele, aby byli ohleduplní a tolerantní. Když ve městě začne mrznout nebo sněžit, nemůžeme být v jednu chvíli všude. Samozřejmě se vždy snažíme město uklidit co nejrychleji, a to v souladu s plánem zimní údržby,“ zdůraznil Petr Polách.

Mapu zimní údržby najdou zájemci zde. V mapě se nachází nejen zobrazení pořadí úklidu jednotlivých komunikací, ale také doba, za kterou by měly být chodníky uklizené od spadu sněhu. Jsou zde rovněž vyznačeny chodníky a komunikace, jež do údržby spadají. Jde především o ty páteřní a nejvíce využívané, v ulici je přitom udržován vždy jen chodník po jedné straně. Lidé mohou přímo z mapy posílat k zimní údržbě podněty.


 

Vytvořeno 14.12.2021 13:03:43 | přečteno 1564x | singerova
load