Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zemřel bývalý místostarosta Jiří Hájek

Hořící svíčka

V úterý 22. prosince zemřel bývalý polistopadový místostarosta Jiří Hájek. Odešel náhle ve věku 71 let.

Jiří Hájek se narodil 21. ledna 1949 v Děčíně, dětství a mládí prožil ve východních Čechách. Vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Lanškrouně a Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor automatizované systémy řízení v ekonomice. Problematikou zpracování dat se zabýval nejprve v Tesle Lanškroun, v roce 1975 přišel do Šumperka, kde pracoval 10 let v Podniku výpočetní techniky, poté působil jako vedoucí výpočetního střediska ve firmě Agrostav.

V prvních svobodných volbách po Listopadu 1989 kandidoval do městského zastupitelstva za Stranu zelených v koalici s Občanským fórem a KDU, 1. ledna 1991 se stal místostarostou. V jeho gesci bylo životní prostředí, školství, zdravotnictví a kultura.

Po odchodu z funkce působil na městském úřadu v Šumperku jako vedoucí městského informačního systému. Později se pak vrátil zpět k informačním technologiím.

Upřímnou soustrast rodině.


Vytvořeno 29.12.2020 17:13:02 | přečteno 1151x | singerova
load