Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zájemci si budou vybírat přání na dálku

strom3

Strom splněných přání se rozsvítí v šumperském informačním centru na začátku příštího týdne. Kvůli uzavření centra z důvodu krizových nařízení vlády si budou moci zájemci letos vybírat přání dětí online. 

  Od pondělí 16. listopadu bude v sekci Strom splněných přání na webových stránkách informačního centra zveřejněna fotogalerie přáníček dětí za sociálně znevýhodněného prostředí. Každé přání bude mít přiděleno pořadové číslo. Dárci, kteří se rozhodnou stát se „ježíškem“ daného dítěte, napíší na e-mail informačního centra: ic@sumperk.cz, které přání si vybrali, a počkají na potvrzení výběru.

IMG 0779„Proč je potvrzení důležité? Jsme schopni zpracovávat e-maily a aktualizovat fotogalerii ve všední dny od 7.00 do 15.30 hodin. Může se tedy stát, že si ve fotogalerii lidé vyhlédnou přání, které si zadal již někdo před nimi. Proto bychom chtěli všechny požádat o velkou dávku trpělivosti a vstřícnosti. Pokud bude přání již zadané, pomůžeme „ježíškům“ najít obdobnou náhradu,“ vysvětlila Martina Plesníková z informačního centra.

Zabalené dárky bude možné odevzdat do 13. prosince, aby mohly zůstat několik dní v karanténě, než budou předány zapojeným sociálním organizacím.

„Pokud v době, kdy budete chtít dárek odevzdat, nebude ještě Informační centrum Šumperk pro veřejnost otevřené, kontaktujte nás telefonicky (583 214 000) ve všední dny od 7.00 do 15.30 hodin nebo e-mailem (ic@sumperk.cz) a domluvíme se na předání,“ doplnila Martina Plesníková.

Seznam přáníček najdete od pondělí 16. listopadu od 7.00 hodin zde .

IMG 0780Strom splněných přání se koná v Šumperku každoročně od roku 2006. Zpočátku stával přímo na Hlavní třídě, pátým rokem se na něj věší přáníčka v Informačním centru. Za dobu jeho existence dárci splnili dětem ze sociálně slabších rodin nebo z dětských domovů stovky přání. Jen loni jich na stromečku bylo 104 od 52 dětí. Akci druhým rokem podporuje Jednota, spotřební družstvo Zábřeh, které věnuje dětem a jejich rodinám poukaz na nákup surovin na pečení tradičního vánočního cukroví a přípravu štědrovečerní večeře.


Vytvořeno 13.11.2020 16:07:37 | přečteno 840x | singerova
load