Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zahradní pavilon je opět otevřený

Altán s obnovenými schody

Zahradní pavilon v Radniční ulici na parkovišti u Střední zdravotnické školy už opět může sloužit veřejnosti. Drobná stavba musela být uzavřena kvůli špatnému stavu pískovcových schodů.

Památku bylo nutné opravit, protože byla narušena statika schodů, pohybovaly se do stran, na některých místech totiž postupem času vymizelo spárování, což způsobilo zatékání pod altán. Olomoucký restaurátor René Seifried očistil povrch kamene, odstranil biologické nečistoty, provedl důkladnou revizi povrchových destrukcí, vyměnil dožité desky a obnovil spárování.

Byly provedeny také citlivé barevné retuše, aby byla sjednocená barva všech stupňů, a na závěr schodiště konzervoval. Oprava schodů přišla na necelých 130 tisíc korun.
Zahradní pavilon je drobná klasicistní stavba z první poloviny 18. století. Byl vybudován prostoru, který byl dříve využíván jako zahrada. V současné době se zde nachází samoobslužná galerie.

Oprava schodů altánu v Radniční ulici


Vytvořeno 19.6.2022 | přečteno 1649x | singerova
load