Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výstavba obchvatu Bludova se v zimě nezastavila

Obchvat Bludova

Výstavbu obchvatu Bludova nezastavilo ani zimní počasí s přívaly sněhu. Dle stavbařů vše běží podle harmonogramu. Výstava důležité spojnice, které odvede dopravu z obcí i míst častých nehod by měla být dokončená do dvou let.

V současné době rostou po trase obchvatu násypy a rýsují se základy mostů. Dochází také k přesunům tisíců kubíků zeminy. „Práce pokračují podle harmonogramu," informoval Miroslav Mazal z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic. První auta mají po novém obchvatu projet v roce 2024.

Obchvat bude začínat velkou mimoúrovňovou křižovatkou na okraji Postřelmova, kde naváže na již existující čtyřproudý úsek. Hlavní trasa je dlouhá přes pět a půl kilometru, další více než kilometr bude měřit dvouproudý přivaděč.

Nová silnice povede složitým územím. Překonat musí mimo jiné řeky Moravu, Desnou a železnici na Šumperk. Na celém úseku bude postaveno 21 mostů, ty budou tvořit zhruba šestinu z celkové délky trasy. Stavbaři budou muset na násypy na celé stavbě navézt milion kubíků zeminy, potřebovat budou padesát tisíc kubíků cementobetonové směsi, 75 tisíc tun asfaltobetonu a více než šest tisíc tun ocelářské výztuže a oceli

Dodavatelem stavby je sdružení firem Strabag a M-silnice, které v tendru nabídlo cenu 2,323 miliardy korun.

Nová silnice o délce 5,6 kilometru bude mít čtyři pruhy a povede mimo zastavěné území. Realizace stavby tak výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu mezi městy Zábřeh a Šumperk. Součástí projektu je stavba 21 mostů o celkové délce 1,2 kilometru, dvou mimoúrovňových křižovatek a tří protihlukových stěn.

Před několika týdny byl také vysoutěžen dodavatel stavby přeložky silnice I/11 z Postřelmova do Chromče, kterým se stala společnost Strabag. Její cenová nabídka činí 317,6 milionu korun. Stavba je čtyři kilometry dlouhá a navazuje na obchvat Bludova. Práce na přeložce by měly začít v první polovině roku, otevření plánuje ŘSD v roce 2024, kdy má být dokončen i obchvat Bludova.

Pohled z dronu na rozestavěný obchvat Bludova.

Postup prací na násypech.

Popis stavby a vizualizace. 

Obchvat Bludova vizualizace
Vytvořeno 21.2.2022 14:59:29 | přečteno 3184x | singerova
load