Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výstava sklářky a fotografa se otevřela virtuálně

web

Podmanivé spojení tajů vesmíru, krásy skla a příběhu Malého prince nabízí společná výstava dvou zdánlivě nesourodých lidí – umělecké sklářky Alice Dostálové a astrofotografa Petra Horálka Planetami Malého prince & Sedm perel astronomie.

Výstava byla na programu festivalu Město čte knihu, kterému udělil stopku nouzový stav a zmrazení kulturních a společenských akcí. I přes tyto překážky byla výstava naistalována a nyní si ji zájemci mohou prohlédnout alespoň virtuálně.

sklo2

Dílo Alice Dostálové je spjato především s galerií Skleněnka, která vznikla v roce 2006 v Březině. Zde veřejnost prostřednictvím svých výrobků seznamuje s ručními sklářskými technikami a připomíná um českých sklářů.

foto

Pardubický astronom, fotograf, cestovatel a spisovatel Petr Horálek se specializuje na fotografování vesmíru. Jeho fotografie vybral úřad NASA už několikrát jako prestižní astronomický snímek dne. Naposledy to byla červencová fotografie komety Neowise.

Výstavu si lze prohlédnout zde.

kniha


Vytvořeno 5.11.2020 8:40:47 | přečteno 492x | singerova
load