Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výstava přiblíží olympijské okamžiky

Olympijské okamžiky   pozvánka na výstavu na výstavu

Město Šumperk ve spolupráci s Domem kultury Šumperk uspořádá na pěší zóně velkou fotografickou výstavu České tiskové kanceláře Olympijské okamžiky. Výstava bude slavnostně zahájena 1. října ve 13 hodin a potrvá do 18. listopadu.

Příprava panelů, které jsou součástí výstavyVenkovní expozice na 20 oboustranných panelech ukazuje slavné i méně známé snímky z historie československé a české účasti na letních i zimních olympijských hrách. Stejně jako předchozí velké fotografické výstavy ČTK čerpá především z bohatého fotografického archivu národní tiskové agentury, ale také z dalších zdrojů.

„Jsem moc ráda, že město spolu s námi přijalo nabídku ČTK, protože k výstavě se vážou další zajímavé materiály, které mohou využívatAleš Valenta například učitelé ve školách. Na velkoformátových fotografiích jsou slavní olympionici, kteří mají nebo měli vazbu k našemu městu, mimo jiné Věra Čáslavská, Aleš Valenta nebo Kateřina Neumannová,“ prozradila ředitelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Premiéru měla výstava v Uherském Hradišti na Letní filmové škole, pro Šumperk autoři mimo jiné počítají s tím, že expozici obohatí o ty nejzajímavější fotografie z letní olympiády v Tokiu 2021.

Na výstavě se autorsky podíleli bývalý dlouholetý vedoucí sportovní redakce ČTK Ladislav Josef, který se jako reportér zúčastnil šesti olympiád a na několika hrách byl i mluvčím národní olympijské výpravy. Spolupracoval na ní s šéfredaktorkou zpravodajství ČTK Radkou Matesovou Markovou a šéfredaktorem Fotobanky ČTK Petrem Mlchem, kteří se jako autoři podíleli i na předchozích venkovních fotografických expozicích ČTK.

"Po Okamžicích století, Okamžicích sametové revoluce a Nežádoucích okamžicích jsme se tentokrát rozhodli opustit oblast velké politiky a ukázat mimořádně zajímavé snímky z české a československé sportovní historie, jichž je stoletý fotoarchiv ČTK plný," uvedl šéfredaktor Fotobanky ČTK a spoluautor výstavy Petr Mlch.

„Všechny srdečně zvu na výstavu. Olympijské hry jsou vždy mimořádným zážitkem, novou zkušeností byly určitě i hry v Tokiu. Věřím, že se bude na co dívat,“ uvedl šumperský starosta Tomáš Spurný.

 

Vytvořeno 27.9.2021 16:12:05 | přečteno 1043x | singerova
load