Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Voda je plně pod kontrolou měst a obcí

drop of water 578897 1920

Dne 2. listopadu prodala nadnárodní skupina SUEZ GROUPE akcie společnosti Šumperská provozní vodohospodářská společnost, a.s (ŠPVS) společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk, a.s. (VHZ). Tímto krokem se VHZ stala vlastníkem 100 procent akcií ŠPVS.

VHZ je akciovou společností vlastněnou výhradně městy a obcemi šumperského okresu. Vznikla 1. ledna 1994 a navazuje na někdejší státní podnik Vodovody a kanalizace Šumperk. Aktuálně je jejím akcionářem 28 měst a obcí.

Došlo tak k završení procesu akvizice společnosti ŠPVS, o němž rozhodla valná hromada dne 27. července 2020.  VHZ je tak nově vlastníkem celé provozní společnost ŠPVS, a.s., která se tak stala její dceřinou společnostní a jejím prostřednictvím se stará o vodohospodářskou infrastrukturu v majetku VHZ.

leaf 3791022 1920


Vytvořeno 11.11.2020 10:53:41 | přečteno 1144x | singerova
load