Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vítání občánků

Město Šumperk vyzývá rodiče dětí s trvalým bydlištěm ve městě Šumperku, jejichž děti se narodily v jiné obci, aby v případě, že se chtějí se svým dítětem zúčastnit slavnostního „Vítání občánků“, vyplnili formulář, zda mají zájem se slavnostního obřadu zúčastnit.

Město Šumperk v rámci svých aktivit pro občany pořádá pro děti starší dvou měsíců s trvalým bydlištěm ve městě Šumperku slavnostní obřad „Vítání občánků“. K obřadu jsou pozvaní rodiče šumperských dětí, kteří při povinném přihlášení na matrice MěÚ v Šumperku vyplní formulář, zda se obřadu chtějí či nechtějí zúčastnit. Zájemci o obřad dále vyplní osobní údaje pro účely vítání občánků, resp. pro zaslání pozvánky na tuto slavnostní akci.

V případě, že se dítě narodí mimo město Šumperk, rodiče (občané s trvalým pobytem v Šumperku) jej zaregistrují na matrice v jiné obci a formulář nutný pro zaslání pozvánky na vítání občánků nevyplní.

Prosíme proto rodiče, aby v případě, že se chtějí se svým dítětem zúčastnit slavnostního „Vítání občánků“ na šumperské radnici, vyplnili informační formulář přímo na oddělení matriky nebo kontaktovali Mgr. Evu Rutarovou, referentku oddělení kultury a vnějších vztahů, která jim formulář poskytne osobně či zašle emailem. Poté rodiče obdrží pozvánku na zmíněnou akci. Kontakt: Mgr. Eva Rutarová, referentka oddělení kultury a vnějších vztahů, tel.: 583388608, email: eva.rutarova@sumperk.cz.

Upozornění!

V současné době z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci covid 19 není možné obřad pořádat. Po rozvolnění opatření budou zájemci o vítání občánků informováni. Po domluvě je také za současné situace možné vyzvednout si upomínkové předměty (viz výše uvedený kontakt), které jsou rozdávány během slavnostního obřadu, bez nutnosti se obřadu v budoucnu účastnit.


Vytvořeno 25.1.2021 11:00:29 | přečteno 1885x | hrachovina
load