Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vedení města převzalo výzvu rodičů

Logo města Šumperka

Na radnici proběhla již druhá schůzka vedení města, zastoupeného starostou Tomášem Spurným a místostarostkou Martou Novotnou, se zástupci z řad rodičů, kteří městu zaslali výzvu s názvem „Děti mají právo na vzdělání bez podmínek“.

„Vedení města s rodiči diskutovalo nad tématy týkajícími se problematiky nošení roušek ve školách, testování a návratu dětí do škol. Proběhlo zhodnocení situace ve školách po návratu dětí do lavic,“ uvedla místostarostka Marta Novotná

Dále popsala rodičům kroky, které byly podniknuty od jejich poslední schůzky v den nástupu dětí. Vysvětlila důvody, proč části požadavků rodičů nešlo plně vyhovět, neboť to není v kompetenci orgánů města, úřadu, ani ředitelů.

„Část podnětů od rodičů již vedení města tlumočilo hejtmanovi Olomouckého kraje. Výzva jako celek bude po kompletaci podpisových archů zaslána na příslušná ministerstva a část podnětů bude průběžně komunikována s řediteli školských zařízení,“ doplnila místostarostka.

Vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů Olga Hajduková v rámci příslibu rodičům zaslala ředitelům všech škol zřizovaných městem dopis, ve kterém upozornila na skutečnost, že si žáci mohou přinést vlastní test a vyzvala pedagogy, aby v procesu testování přistupovali k dětem citlivě.

V dopise směrem k ředitelům zazněla i žádost, aby motivovali učitele k tomu, aby dětem, které z důvodu odmítaní testování nebo nošení roušek nechodí do školy, případně dětem v karanténě či nemocným, umožnili připojit se do výuky online. To znamená, aby byl pedagog v průběhu vyučování snímán kamerou např. z notebooku, prostřednictvím něhož by se žák měl možnost přímo do výuky online připojit.

Vedení města zároveň rodičům přislíbilo, že osloví instituce na krajské úrovni, aby zjistily možnost, jak omezit nošení roušek ve třídách a možnost návratu dětí do škol bez roušek. Souhlasilo také s tím, že dá podnět ministerstvům, aby smysluplně objednávali testovací sady pro děti a další zdravotnický materiál.

Rodiče přinesli na radnici výzvu „Děti mají právo na vzdělání bez podmínek


Vytvořeno 23.4.2021 14:15:45 | přečteno 1009x | singerova
load