Valenta, Čáslavská, Zátopkovi a další – výstava zve na jejich příběhy

Roman Šebrle na jednom z panelů výstavy Olympijské okamžiky

Na Hlavní třídě před Informačním centrem v Šumperku láká kolemjdoucí výstava České tiskové kanceláře s názvem Olympijské okamžiky. Návštěvníci si mohou prohlédnout fotografie olympioniků a přečíst si jejich olympijské příběhy. Expozice bude k vidění 18. listopadu.

Na více než 150 velkoformátových fotografiích, které jsou rozmístěny na 20 oboustranných panelech jsou zachyceni slavní olympionici s vazbou k městu, jako je Věra Čáslavská, Aleš Valenta nebo Kateřina Neumannová, ale také další slavné i méně známé momenty z historie české a československé účasti na letních a zimních olympijských hrách.

Šumperskou expozici navíc nově obohacují také příběhy českých medailistů z letošní olympiády v Tokiu. I díky medailové žni českého týmu v Japonsku byla nakonec o tyto snímky upravena čtvrtina výstavních ploch.

Fotografie Věry Čáslavské a aleše Valenty, které jsou součástí výstavy Olympijské okamžiky

Vytvořeno 6.10.2021 11:57:44 | přečteno 670x | singerova