Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Šumperku spadly teploty pod mínus 20 stupňů

Západ slunce na horách

Tuhý mráz sevřel v noci na pondělí město Šumperk a okolí, nad ránem na některých místech padala rtuť teploměru pod 20 stupňů pod nulou. Meteorologové naměřili na své stanici ve městě minus 21,2 stupně Celsia.

Mráz naštěstí velké škody nenapáchal. Podle dopravců vyjely všechny ranní spoje dle platných jízdních řádů, což potvrdili i cestují na nově otevřeném autobusovém nádraží. „Bylo fajn, že jsme se mohli schovat ve vyhřáté výpravní budově. Díky informační tabuli jsem přesně věděla, kdy mi autobus pojede,“ pochvalovala si seniorka z Velkých Losin.

Do lednového rekordu z roku 1940 však chybělo přes 10 stupňů. Pro datum 18. ledna činí rekord minus 23 stupňů a je z roku 1942. Pro celý leden pak minus 31,5 stupně. Tento rekord meteorologové naměřili 11. ledna 1940.

Ledové dny, kdy teplota nestoupne nad nulu, končí s teplou frontou od západu. V úterý 19. ledna bude přes den nejnižší teplota minus 1 až plus 2 nad nulou. Ve středu se bude teplota pohybovat kolem nuly.

Sněhu na horách je dost, i na sněhuláka


Vytvořeno 19.1.2021 13:30:34 | přečteno 611x | singerova
load