Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Šumperku se vzpomínalo na Jana Zajíce

Pamětná deska Jana Zajíce na VO3 a SPŠ Šumperk

Na studenta šumperské průmyslovky Jana Zajíce, který byl označován za lidskou pochodeň číslo dvě, se vzpomínalo u pamětní desky umístění na VOŠ a SPŠ Šumperk v pátek 25. února. Tehdejší student šumperské průmyslovky se upálil 25. února 1969 v Praze na protest proti sovětské okupaci.

Vzpomínkového setkání se vedle zástupců VOŠ a SPŠ Šumperk, vedení města zastoupené starostou Tomášem Spurný, a místostarostkou Martou Novotnou, a poslance Michaela Kohajdy, zúčastnil i bývalý šumperský starosta Petr Krill a studenti průmyslovky.

Na pietní akci řečníci připomněli nejen hrdinný čin Jana Zajíce, ale hovořili také o aktuálním dění na Ukrajině.

Po vzpomínkové akci následovala beseda se zástupci studentského parlamentu.

Starosta Tomáš Spurný a místostarostka Marta Novotná pokládají kytici k pamětní desce Jana Zajíce

vzpomínková akce na Jana Zajíce


Beseda se studentyPamětní deska Jana Zajíce
Vytvořeno 25.2.2022 13:56:25 | přečteno 755x | singerova
load