Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V kulturáku vzniklo koloběžkové centrum

Ukázka koloběžek, které si zájemci mohou půjčit pro děti

V prostorách Domu kultury Šumperk, kde donedávna sídlila sázková kancelář, vzniklo nově koloběžkové centrum. Již nyní nabízí půjčování koloběžek, na srpen plánuje příměstský tábor Na koloběžce a s koloběžkou za zážitky, od září pak budou probíhat koloběžkové kurzy pro děti i dospělé.

„Přemýšleli jsme, jak nejlépe využít volné prostory a když přišla nabídka na spolupráci od hanušovického výrobce koloběžek, dlouho jsme neváhali. Na příští rok totiž připravujeme mimo jiné cyklus besed zaměřených na životní styl a pohyb nebo kultura pohybu do něj určitě patří,“ říká jednatelka domu kultury Hana Písková.

Koloběžky si v šumperském kulturáku mohou nově půjčovat děti i dospělí, jednotlivci i skupiny. Produkční domu kultury spolupracují s Informačním centrem Šumperk i městem a připravují tipy na koloběžkové výlety.

„Nechceme jen nabízet půjčování koloběžek, hlavním smyslem je rozběhnout v Šumperku koloběžkové příměstské tábory a nový typ pohybových kurzů. Spolupracujeme s odborníky, kteří nám pomáhají vyškolit lektory tak, abychom zdravou pohybovou aktivitou nakazili nejen děti, ale i dospělé nebo seniory,“ dodává koordinátorka příměstských táborů Monika Faltusová.

Otvírací doba koloběžkového centra je v pracovní dny od 9.00 do 18.00. Bližší informace najdou zájemci na stránkách www.dksumperk.cz.

Informace o půjčovně koloběžek   plakát


Vytvořeno 29.7.2021 11:03:05 | přečteno 741x | singerova
load