Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V dubnu se oblékneme do modré

logo Dětský klíč

V pátek 2. dubna se u příležitosti Světového dne porozumění autismu mohou rozsvítit modře všichni doma, v práci, na procházce, prostě kdekoliv. Modrá je barvou komunikace, ve které mají osoby s autismem největší potíže, a lidé jim tímto gestem vyjadřují tolik potřebnou podporu.

„Osvětová kampaň bude symbolicky zahájena ve čtvrtek 1. dubna, kdy se tradičně na celý duben rozsvítí morový sloup u radnice. Další program se z důvodu epidemiologické situace přesouvá na červen. Držme si pěsti, aby se to podařilo,“ říká Silvie Nováková z neziskové organizace Dětský klíč, která kampaň v Šumperku zajišťuje.

Organizátoři připravují například prodej výrobků Dětského klíče na farmářských trzích (4. 6.), tradiční focení v modrém, tentokrát na Točáku, kde bude připraven program v režii Jokes&Games (11. 6.), divadelní představení Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství (18. 6.), navíc celý červen bude možné zhlédnout v kině OKO výstavu Historie a současnost v šumperském Dětském klíči.

„Nedávno jsme otevřeli e-shop (http://shop.detskyklic.cz/), kde zakoupením oblíbených propagačních triček s originální kresbou můžete přispět na aktivity našich autistických klientů,“ uvedla Silvie Nováková.

Doplnila, že lidé oblečení do modré, se mohou vyfotografovat a snímky zaslat na email: novakova@detskyklic.cz nebo přes messenger, vše bude zveřejněno na facebookových stránkách Dětského klíče. Zároveň upozornila, že majitelé vstupenek na Dejvické divadlo, které mělo do Šumperka přijet loni v dubnu, se mohou těšit na nové představení. Náhradní termín se podařilo zajistit na 8. dubna 2022, titul bude znám po dohodě na podzim. Vstupenky zůstávají v platnosti, lze je však vrátit přímo v divadle.

Ilustrační fto - modré alonky na obloze


Vytvořeno 1.4.2021 14:55:31 | přečteno 973x | singerova
load