Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úspěšní sportovci převzali ocenění z rukou starosty

Logo Česká unie sportu

Talentované mládí se setkalo s dospělými sportovci ověnčenými úspěchy na předávání ocenění Úspěšný sportovec okresu Šumperk za rok 2020. Malou slavnost pořádala Česká unie sportu (ČUS) společně s Městem Šumperk. Ocenění mladým talentům předával starosta Tomáš Spurný s předsedkyní Okresní výkonný výbor ČUS Markétou Vintrovou.

Mezi oceněnými byly dva úspěšné mládežnické týmy FK Šumperk a HK Mladí Draci Šumperk. „Mladí fotbalisté obsadili 2. místo v dramatickém celostátním finále Ondrášovka CUP 2020, ve kterém například porazili pražskou Spartu,“ připomněl při předávání cen starosta Tomáš Spurný. Členové šumperských Draků se zase podíleli na zisku bronzových medailí na olympiádě mládeže v Karlových Varech.

Mezi oceněné se probojoval také mladý horolezecký tým ASPV Šumperk, který obsadil 2. místo na republikovém finále Mladí Horalové 2020 na Rabštejně.

12 Sportovec roku, vyhlášení ankety   kategorie mládež do 18 let   Viktorie Vokounová z jezdeckého tMezi nadějnými sportovci, kteří si z obřadní síně odnesli individuální ocenění, se zařadila talentovaná jezdkyně Viktorie Vokounová z oddílu Horses Háj Třeština, dvojnásobná zlatá medailistka z celorepublikového skokového poháru a ve stylovém Národním poháru v Chuchli.

Ve sportovních anketách pravidelně bodují atleti a ti při vyhodnocení nescházeli ani letos.  Iva Gieslová má na svém kontě 1. místo MČR dorostenek na hladké trati 3000 metrů a 1. místo MČR dorostenek na dvoutisícové trati s překážkami, její kolegyně Terezie Venoušová se může pochlubit třetím místem z MČR žákyň v krosu. Obě sportovkyně z oddíl atletiky TJ Šumperk trénuje Jan Kostecký.

Mezi dospělými v anketě uspěla Veronika Drábková, která se specializuje na kombinaci běhu a zdolávání překážek. Hájí barvy týmu OCR Runners22 Sportovec roku, vyhlášení ankety   čestné uznán šachistovi Vítu Václavu Valentovi za reprezentaci Šumperk. Mezi její největší úspěchy loňského roku patří 1. místo na MČR v OCR 12 KM - AGE GROUP a 3. místo na Beton Race Basic.

Místo na výsluní z loňského roku obhájil tým orientačních běžců SEVERKA Šumperk ve složení Anna Štičková, Marek Schuster, Martin Poklop, Tereza Janošíková, Vojtěch Král. Sportovci, kteří pravidelně vozí medaile nejen z domácích, ale i světových klání si rozšířili svou sbírku cenných kovů o bronz z MČR ve sprinterské štafetě a z týmového závodu mužů.

Vyvrcholením slavnostního odpoledne bylo předání Čestného uznání za reprezentaci města hendikepovanému šachistovi Vítu Václavu Valentovi za reprezentaci města a především za jeho poslední velký úspěch, získání titulu Mistr České republiky ve Fischerových šachách pro rok 2021.

23 Sportovec roku, vyhlášení ankety   společné foto

VÝSLEDKY ANKETY:

Kategorie: MLÁDEŽ DO 18 LET - DRUŽSTVA

Fotbalový tým FK Šumperk

Ocenění převzali: František Doležel, Jakub Pávek, Patrik Přibylka a trenér: Petr Strnad

Dosažené úspěchy: 2. místo v celostátním finále Ondrášovka CUP 2020, kategorie U 13 (červen 2020)

Hokejový tým HK Mladí Draci Šumperk

Ocenění převzali: Marek Compel, David Cekr, Patrik Janech, Michael Valenta a trenér Petr Rutar

Dosažené úspěchy: 3. místo v olympiádě mládeže konané v Karlovarském kraji (leden 2020)

Tým horolezců ASPV Šumperk

Ocenění: Rostislav Klučka, Alžběta Stanzelová, Lenka Unzeitigová, Vojtěch Macek a trenér Jiří Kessler

Dosažené úspěchy: 2. místo na republikovém finále Mladí Horalové 2020 na Rabštejně (září 2020)


Kategorie: MLÁDEŽ DO 18 LET -  JEDNOTLIVCI

Viktorie Vokounová, jezdecký oddíl Horses Háj Třeština, trenér Ladislav Vachutka

Dosažené úspěchy: 1. místo v celorepublikovém skokovém poháru, 1. místo ve stylovém Národním poháru v Chuchli

Iva Gieslová, oddíl atletiky TJ Šumperk, trenér Jan Kostecký

Dosažené úspěchy: 1. místo MČR dorostenek – 3000 m, 1. místo MČR dorostenek 2000 m překážky

Terezie Venoušová, oddíl atletiky TJ Šumperk, trenér Jan Kostecký

Dosažené úspěchy: 3. místo MČR žákyň v krosu


Kategorie: DOSPĚLÍ OD 19 LET - JEDNOTLIVCI

Veronika Drábková, kombinace běhu a zdolávání překážek, tým OCR Runners Šumperk, trenér Martin Vepřek

Dosažené úspěchy: 1. místo MČR v OCR 12 KM - AGE GROUP, 3. místo kategorie ženy - Beton Race Basic


Kategorie: DOSPĚLÍ OD 19 LET - DRUŽSTVA

Orientační běžci SEVERKA Šumperk

Ocenění: Anna Štičková, Marek Schuster, Martin Poklop, Tereza Janošíková, Vojtěch Král.

Dosažené úspěchy: 3. místo MČR v sprinterské štafety - Štičková, Poklop, Schuster, Janošíková, 3. místo MČR –muži - Poklop, Schuster, Král


ČESTNÉ UZNÁNÍ

Šachista Vít Václav Valenta, za skvělou reprezentaci města Šumperk

Poslední dosažený úspěch: Mistr České republiky ve Fischerových šachách pro rok 2021


Vytvořeno 16.9.2021 11:19:28 | přečteno 2034x | singerova
load