Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Uplynulo 20 let od úmrtí Ctirada Medlíka

Ilustrační foto - vzpomínka, růže a hořící svíce

V sobotu 20. března uplynulo 20 let od úmrtí Ctirada Medlíka, dlouholetého pedagoga na šumperském gymnáziu, bývalého starosty města Šumperka a pracovníka v oblasti kultury.


Portrétní foto - Ctirad MedlíkCtirad Medlík se narodil 26. května 1928 v Hanušovicích. Studoval na Filozofické fakultě UP v Olomouci. Od 1963 působil jako učitel a později jako zástupce ředitele na gymnáziu v Šumperku, učil český a ruský jazyk. Studenti jeho hodiny češtiny milovali, vedl je k poezii i k divadlu.

Jeho žačkou byla i skvělá herečka a dabérka Valérie Zawadská. V jednou z rozhovorů řekla: „Měla jsem štěstí na kantory jak na základní škole, tak na gymnáziu v Šumperku. Mezi ně patřil i Ctirad Medlík…“

V roce 1990 se stal prvním demokraticky zvoleným starostou města po 2. světové válce. Funkci zastával do roku 1994. Čestné občanství města Šumperka in memoriam mu bylo uděleno 14. dubna 2001. Kdo jste jej znali a měli ho rádi, věnujte mu vzpomínku.


Vytvořeno 20.3.2021 | přečteno 873x | singerova
load