Turistickou sezonu zpestří večerní rozhledy a komiksový průvodce

Šumperská radnice z ptačí perspektivy

Od 1. června startuje v Šumperku turistická sezóna, město pro návštěvníky připravilo osvědčené taháky, jako je například  návštěva expozice čarodějnických procesů či večerní výhled na město z radniční věže, chybět nebudou novinky.

Průvodcem dětských návštěvníků ve městě se v letošní sezoně stanou komiksové postavy z nové stopovací hry Šumperkem v příbězích. „Osobnosti ze šumperské historie, které originálně ztvárnila grafička Hana Maulerová, provedou zájemce po památkách historického centra a seznámí je s poutavými osudy jejich dávných obyvatel,“ uvedla Martina Plesníková z informačního centra.

Další novinkou, již zaznamenají virtuální návštěvníci, budou redesignované webové stránky informačního centra. Zatímco zásadní změny obsahové stránky probíhají postupně od minulého roku, vylepšený vizuál, vycházející z nového logotypu, získá web www.infosumperk.cz na přelomu května a června.

Letní turistická sezona odstartuje v Šumperku v úterý 1. června. Od tohoto data budou každodenně přístupné turistické cíle spravované městem i Informační centrum Šumperk. Zájemce o rozhledy z radniční věže doprovodí průvodci z informačního centra – v červnu a v září každou celou hodinu mezi devátou ranní a třetí odpolední, v červenci a v srpnu pak každou půlhodinu od 9 do 17 hodin. Poslední výstup bude možný vždy hodinu před koncem provozní doby.

Výhled z radniční věže směr jih

Vystoupat na radniční věž a pozorovat, jak slunce zapadá za obzor, jemuž dominuje rozhledna na Háji. To se může, stejně jako minulý rok, zájemcům zadařit během července a srpna. Každý pátek budou totiž od 19 do 22 hodin probíhat oblíbené večerní rozhledy z radniční věže.

Prohlídkové okruhy městem budou nově určeny zejména organizovaným skupinám na základě předchozí objednávky dva týdny předem. „V čase, kdy jsme měli informační centrum uzavřeno, jsme se důkladně podívali na nabídku turistických produktů a v rámci optimalizace komentovaných procházek, o něž je zájem zejména mezi většími skupinami návštěvníků, bude nově možné zvýšit četnost výstupů na radniční věž,“ říká Bohuslav Vondruška, vedoucí oddělení kultury místní radnice. Od začátku června bude denně otevřená i expozice Čarodějnické procesy v Geschaderově domě, v červnu a v září od 9 do 15 hodin, v červenci a v srpnu od 9 do 17 hodin.

Geschaderův dům, v jehož sklepení se nachází expozice čarodějnických procesů

Všechny atraktivity budou podléhat aktuálním mimořádným opatřením, zejména omezenému počtu návštěvníků a doporučeným hygienickým opatřením.

Loni navštívilo turistické cíle spravované městem celkem 11 788 osob. 2 530 lidí vystoupalo v doprovodu průvodce na radniční věž, 597 se vydalo na prohlídkové okruhy městem, 6 394 zavítalo do expozice čarodějnických procesů a 2 267 do klášterního kostela. Zvýšená návštěvnost byla znát zejména v srpnu, kdy čarodějnickou expozici v Geschaderově domě navštívilo jedenapůlkrát více osob více než v předcházejícím roce.

O zahájení turistické sezony ve městě vysílala TV Morava, na reportáž se můžete podívat zde

Panoramatický pohled na město Šumperk, v popředí je rozhledna na Háji

Vytvořeno 1.6.2021 8:37:04 | přečteno 572x | singerova