Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Trhy u radnice nebudou, město dá šanci podnikatelům

IMG 0902

Bylo to velmi těžké rozhodnutí. Ale kvůli nejistotě z vývoje epidemiologických opatření, obavě o ohrožení zdraví lidí, ale také z důvodu případných velkých finančních ztrát, pokud by se akce nemohla konat v obvyklém režimu, včera městská rada zrušila akci Vánoční Šumperk 2020. Dobrá zpráva však je, že o vánoční atmosféru lidé nepřijdou. Město dá šanci podnikatelům, kteří budou moci v centru města nabízet vánoční zboží včetně oblíbeného punče.

„Vzhledem k nejisté epidemiologické situaci, kdy není jasné, zda bude možné pořádat vánoční akce a za jakých podmínek, rozhodli jsme se trhy u radnice v letošním roce zrušit,“ informoval starosta Tomáš Spurný. Doplnil, že tímto krokem organizátoři trhů, což je město a dům kultury, ušetří z rozpočtu zhruba půl milionu korun.

„Zrušení akce jsme konzultovali také se stánkovými prodejci, kteří se bojí možných ztrát. Museli by již nyní nakoupit zboží a jít do velké nejistoty. Stále totiž není jasné, kdy a jak rychle se bude rozvolňovat, kolik se bude moci na venkovních akcích sejít osob a jaké budou podmínky prodeje. Jejich obavy chápu,“ uvedl starosta.

Dodal, že dalším krokem radních bylo schválení výjimky z vyhlášky o zákazu pití alkoholu na veřejném prostranství. Díky tomu budou moci prodejci v centru města nabízet tradiční punče a další nápoje s jediným omezením – nápoje mohou obsahovat maximálně 15 procent alkoholu. „Tímto krokem dává město šanci podnikatelům, kteří by si prodejem vánočního zboží mohli alespoň trochu vylepšit svou současnou tíživou ekonomickou situaci,“ doplnil Tomáš Spurný.

Výjimka z vyhlášky se vztahuje pouze na centrum města (viz. obrázek) od 29. listopadu do 31. prosince, denně od 9 do 22 hodin.

výjimka z vyhlášky

Na náměstí Míru od úterý 24. listopadu stojí vánoční strom. Dopraven byl z Klepáčova a do pátku 27. listopadu bude nazdoben a rozsvícen na začátku adventu. Ve stejný čas se rozzáří také výzdoba města, která bude letos doplněna o nové prvky zejména na „Točáku“. Město by rádo vánoční výzdobu posílilo celkově, ale bohužel je vázáno omezenými finančními prostředky. Vánoční výzdoba proto bude rozšiřována postupně s ohledem na možnosti rozpočtu města.

IMG 0921


Vytvořeno 25.11.2020 10:10:19 | přečteno 1553x | singerova
load