Tomáš Motýl je čestným občanem Šumperka

Sbormistr Šumperského dětského sboru Tomáš Motýl   portrét

Dlouholetý sbormistr Šumperského dětského sboru Tomáš Motýl se stal čestným občanem města Šumperka.

Tomáš Motýl si svou dlouholetou a systematickou prací s dětmi Šumperského dětského sboru, jejž založil jeho otec Alois, vybudoval pověst vynikajícího sbormistra a pedagoga, který nadále inspiruje a ovlivňuje práci sbormistrů v České republice i v zahraničí. Dokázal vytvořit ideální prostředí pro všestranný vývoj dětí od nejnižších školních ročníků až do věku maturity, v němž sborový zpěv slouží jako motivační tmel.

„Více než čtyřicet let aktivního sbormistrovského působení Tomáše Motýla nebylo prodchnuto jen hudební profesionalitou, ale především citlivým a lidským vedením dětí. Z malých zpěváčků vychoval mnoho osobností, které v různých oborech zúročují stopy času prožitého v tvůrčí a přátelské atmosféře a ve svých životech dokážou vracet dary nenásilně vložené do jejich niter,“ napsal Vít Rozehnal, někdejší dlouholetý šumperský zastupitel, který návrh na udělení čestného občanství podal.

Tomáš Motýl, jenž před jedenácti lety obdržel Cenu Bedřicha Smetany, která je nejvyšším národním sbormistrovským oceněním, se letos dožívá významného jubilea. V lednu mu zastupitelstvo udělilo, na základě nominací veřejnosti, Cenu města Šumperka za rok 2020.

Sbormistr Šumperského dětského sboru Tomáš Motýl na koncertě Sbormistr Šumperského dětského sboru Tomáš Motýl při zkoušce

Vytvořeno 18.5.2021 9:22:03 | přečteno 574x | singerova