Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

ŠumpeRUN, to je běh historickým centrem pro všechny

378346271_900140684881605_7141820607751824319_n.jpg

Začínáme odpočítávat poslední dny do startu 5. ročníku běžeckého závodu ŠumpeRUN. V sobotu 16. září 2023 se historické centrum Šumperka opět promění v běžeckou dráhu. Vedle již tradičních závodů na 10 kilometrů jednotlivců a štafet a závodů dětí je letošní novinkou samostatný závod jednotlivců na 1 kolo o délce 3,33 km. Novou moderátorskou tváří běhu je Hanny Firla.

Start a cíl „city-crossového“ závodu budou opět umístěny na náměstí Míru před budovou radnice, kde také závodníci najdou veškeré zázemí. „Trať opět povede pěšími zónami a parky kolem nejznámějších šumperských památek jako je divadlo, Pavlínin dvůr a stavby spjaté s obdobím, kdy se městu začalo říkat Malá Vídeň,“ říká Bohuslav Vondruška z pořadatelského týmu.

Závodníci si při registraci, kterou lze udělat online na www.sumperun.cz, mohou vybrat z několika různých variant. Hlavním závodem je závod jednotlivců na 10 kilometrů, který se běží na tři 3,33 kilometrů dlouhá kola. „Součástí tohoto závodu je také závod týmových tříčlenných štafet, které můžou být ryze mužské, ženské, ale také smíšené v různém poměru,“ dodává Vondruška.

Mapa závodu s uzavírkami.jpg

Očekávánou novinkou je vložený samostatný individuální závod na jedno kolo o délce 3,33 kilometrů. „Pokud jste založení spíše rychlostně, na celou desetikilometrovou trasu si netroufáte nebo si chcete jen zažít závodní atmosféru, je tato volba tou správnou,“ popisuje pořadatel Jan Kostecký a dodává, že na každého v cíli bude čekat originální finišerská medaile

Děti si budou moci zazávodit ve všech věkových kategoriích. Pro nejmenší děti do šesti let bude nachystána krátká trať přímo v prostoru startu a cíle. Pro větší děti potom tři tratě ve třech délkách odstupňovaných podle věku. „Nově bude také do hodnocení dětských závodů zařazen Pohár šumperských základních škol, kdy se za jednotlivé šumperské školy postaví na start smíšené žákovské týmy, které budou mezi sebou soutěžit,“ přibližuje Vondruška.

Celým závodním dnem bude provázet moderátor Hanny Firla, herec, tanečník a rodák ze Šumperka, kterého můžete znát třeba jako pořadatele oblíbeného Šumperského Majálesu. V závodní den nebudou chybět stánky s občerstvením, prezentace partnerů akce a doprovodný program především pro děti, jejichž rodiče budou právě závodit. Svoje místo na startu si zajistěte už dnes!

Kompletní informace o závodu a odkaz na registrace najdete na www.sumperun.cz

Užitečné informace

Registrace: online na www.sumperun.cz pro dospělé závodníky (za poplatek), děti do 15 let registrují rodiče v den závodu (zdarma).

Prezentace a registrace osobně: ve vestibulu radnice v pátek 15.09. (16.00-18.00) a v sobotu 16.09. (od 11.00 hod.).

Šatny, sprchy a úschovna: v tělocvičně školy řemesel v Bulharské ulici (zámeček).

Startovní balíček obsahuje: startovní číslo (slouží zároveň jako poukaz na jídlo a nápoj v cíli), čelenku s logem závodu, müsli tyčinku, samolepky ŠumpeRUN, dárky od partnerů akce.

Předzávodní proběhnutí tratě: v neděli 27.08. v 10.00 (u radnice).

Dopravní omezení:

Omezení parkování: nám. Míru, Kladská, Bulharská, Polská, Okružní, Kozinova, Terezínská a 17. listopadu.

Omezení provozu v době závodů: 13.00-14.00 (pouze částečně), 14.30-15.00, 16.00-17.30:

nám. Míru – Starobranská – Gen. Svobody – Hlavní třída – Sady 1. máje – 17. listopadu – Hlavní třída – Terezínská – Kozinova – Gen. Svobody – Langrova – Ztracená – Okružní – park pod SZŠ – Radniční – Kladská – Bulharská – nám. Míru.

Dohled nad provozem bude zajišťovat pořadatelská služba, Policie ČR a Městská policie Šumperk.

Dopravní omezení budou v minimální možné míře po dobu nezbytně nutnou. Děkujeme, že respektujete přenosné dopravní značení.

Program závodu

pátek 15.09.2023

16:00–18:00 prezentace na radnici

sobota 16.09.2023

11:00 začátek prezentace na radnici

13:00 otevření šaten a úschovny zavazadel na „zámečku“ v Bulharské ulici

13:00 start závodů v dětských kategoriích

14:00 vyhlášení výsledků závodů v dětských kategoriích

14:30 start závodu dospělých na 1 kolo

15:00 limit pro dokončení závodu

15:15 vyhlášení výsledků závodu dospělých na 1 kolo

15:45 seřazování ve startovním koridoru hlavního závodu a rozprava

16:00 start hlavního závodu a štafet

17:30 limit pro dokončení závodu

18:00 vyhlášení výsledků hlavního závodu a štafet

Pořadatel si vyhrazuje změnu harmonogramu dle aktuálních podmínek.

ŠumpeRUN - foto z loňského strtu.jpg

Vytvořeno 13.9.2023 16:48:08 | přečteno 1021x | singerova
load