Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperský dům kultury se objeví v prestižní publikaci

Logo Domu kultury Šumperk

Dům kultury Šumperk byl zařazen do třicítky staveb, které se dostanou do knižního projektu KULTURÁKY, mapujícího české kulturní domy. Projekt je dílem spolku Architektura 489, jenž sdružuje nadšence upozorňující na výjimečné stavby z let 1948 – 1989.

„Zástupci spolku Architektura 489, fotograf Pavel Hrubý, fotografka a produkční Nové scény Národního divadla Daniela Šrámková a student dějin umění Lukáš Veverka, nás navštívili v druhém dubnovém týdnu a neskrývali své nadšení z toho, jak se v domě kultury dochovalo mnoho architektonických i designových prvků v dobrém stavu,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Spolek Architektura 489 si klade za cíl mapovat a upozornit na kvalitní československou architekturu z let 1948 – 1989, která často trpí kvůli nálepce „SOCIALISTICKÁ“. Na webu spolku www.a489.cz najdou zájemci volně dostupnou databázi staveb, již nadšenci stále doplňují.

„V loňském ročníku soutěže Book in Progress náš spolek obsadil s knižním projektem KULTURÁKY druhé místo a jako cenu jsme obdrželi velmi kvalitní papír od PERGRAPHICA, takže už teď víme, že ta kniha bude mít náklad dva tisíce výtisků a bude krásná. Vyjít by měla do konce letošního roku,“ informoval Pavel Hrubý ze spolku Architektura 489.

Více najdete v reportáži České televize Dům kultury Šumperk   foyer   pohled od vchodu.


Vytvořeno 25.4.2021 | přečteno 1043x | singerova
load