Šumperk má nejlepší chytrou službu

Skleněné plastiky pro vítěze Zlatého erbu jsou připraveny k předávání

Ocenění nejvyšší z krajského kola soutěže Zlatý erb odvezli zástupci města Šumperk. V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba si místostarosta Jakub Jirgl a vedoucí oddělení informatiky Pavel Kouřil převzali první místo.

Město Šumperk si vítězství vysloužilo za nejlepší elektronickou službu, která lidem nabízí možnost elektronického zápisu do základních a mateřských skol.

V kategorii webové stránky bodovaly mezi městy Zlaté Hory a mezi vesnicemi Vikýřovice. Všichni krajští vítězové třiadvacátého ročníku soutěže Zlatý erb postupují do celostátního kola. To se uskuteční letos na podzim.

Smysl soutěže Zlatý erb spočívá v detailním srovnání webů měst a obcí v České republice či v motivaci o dosažení co nejlepšího výsledku. Webmasterům a provozovatelům webů místních samospráv také poskytuje často nový pohled na podobu a úlohu webových stránek i užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování. Soutěž pořádá spolek Český zavináč.

Olomoucký hejtman gratuluje vedoucímu oddělení informatiky Pavlu Kouřilovi

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb:

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba

1. Šumperk: Elektronický zápis do MŠ a ZŠ