Šumperk hledá vhodného kandidáta na městského architekta

Logo města Šumperka

Výběrové řízení na architekta vypisuje v těchto dnech město Šumperk. Architekt, který bude externím pracovníkem, bude garantem a iniciátorem tvorby koncepce rozvoje města. Město přijímá přihlášky do 24. října.

„Jeho hlavní náplní bude dohled nad vzhledem města a dále konzultační a poradenská činnost v oblastech architektury a urbanismu v Šumperku. Očekáváme, že bude předkládat například podněty na zlepšení veřejného prostoru, nebo dávat vyjádření k návrhům řešení jednotlivých investičních akcí,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Doplnil, že městský architekt bude také zajišťovat konzultace pro občany města, vlastníky nemovitostí, investory a developery a usměrňovat jejich záměry tak, aby nebyly v rozporu s urbanisticko-architektonickým rozvojem a koncepcemi města. Vedení města od něj také očekává, že bude působit jako iniciátor a moderátor veřejných projednání a besed pořádaných městem pro lepší zapojení občanů do procesu rozvoje města.

Městský architekt bude externím pracovníkem, který bude pracovat pro město zhruba 60 hodin měsíčně. Do funkce by měl nastoupit nejpozději 1. ledna 2022.

Zájemci mohou podrobné informace získat u Jaroslava Kotíka, vedoucího oddělení územního plánování, tel: 583 388 309, e-mail: jaroslav.kotik@sumperk.cz, nebo u Pavla Volfa, vedoucího odboru strategického rozvoje, tel: 583388304, 778806549, e-mail: pavel.volf@sumperk.cz.

Podrobné podmínky jsou zde.

Vytvořeno 29.9.2021 14:11:00 | přečteno 553x | singerova