Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperk chystá nový strategický plán, prosí občany o spolupráci

Radnice 2013 Panorama

Jak by se měl Šumperk rozvíjet v dlouhodobém horizontu? Na tuto otázku by měl odpovědět nový Strategický plán rozvoje města, na němž se nyní začíná pracovat. Vzhledem k tomu, že tento důležitý dokument vzniká především proto, aby se lidem v Šumperku žilo lépe, žádá město občany, aby se do jeho tvorby aktivně zapojili.

„Strategický plán je společnou představou města, jeho obyvatel a ekonomických subjektů, jak se má město do budoucna rozvíjet. Dokument vytváří základ pro rozhodování o tom, do čeho je žádoucí investovat nebo ve kterých oblastech je nutné řešit problémy,“ vysvětluje vedoucí oddělení strategického rozvoje města Lenka Krobotová. 

Záměrem města je do tvorby nové strategie zapojit nejen různé skupiny odborníků, významné osobnosti, ale především širokou veřejnost. Ta může pomoci tvůrcům strategického plánu tím, že se zapojí do dotazníkového šetření, jež je k dispozici zde.

QR code - dotzníková akce pro strategický plán.Dotazník mohou zájemci vyplnit elektronicky prostřednictvím QR kódu. „Aktivní účast v rámci tohoto šetření nám velmi pomůže k vytvoření strategie, jejíž výslednou podobu tak můžete svým názorem ovlivnit. Budeme rovněž rádi za další podněty, myšlenky a vize, které nám v rámci tohoto průzkumu sdělíte,“ apeluje na Šumperany Lenka Krobotová.

Pokud to situace a vývoj spojený se současnou pandemií koronaviru dovolí, bude možné tento dotazník vyplnit v papírové podobě na městském úřadě, v informačním centru na Hlavní třídě a na dalších místech, která budou ještě upřesněna.

Podněty pro tvorbu strategického plánu budou sbírány i v rámci diskuze odborných pracovních skupin, tematicky zaměřených odborných týmů a veřejných projednávání, o nichž budeme na stránkách zpravodaje informovat. „Využívány budou také podněty ze světa, a to z měst, která mají obdobný vývoj jako Šumperk a mohla by tak do procesu zpracování dokumentu přinést nové inspirativní postupy,“ doplňuje vedoucí oddělení strategického rozvoje.

Točák z ptačí perspektivy


Vytvořeno 24.2.2021 8:40:41 | přečteno 1481x | singerova
load