Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Strom splněných přání udělá radost i letos

www strom

Strom splněných přání se v Informačním centru Šumperk rozzáří i letos. Účel projektu zůstává stále stejný – udělat radost dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí ze Šumperka.

„Letos jsme se rozhodli vynechat úvodní akci spojenou s věšením přáníček dětí na stromeček, kterou jsme pořádali zejména jako poděkování zapojeným organizacím. Jak vše tedy proběhne? „Ježíšci“ si v provozní době informačního centra vyberou přání, dárek koupí a zabalený v balicím papíru jej přinesou zpět k nám,“ uvedla pracovnice informačního centra Miroslava Kouřilová.

Přání si mohou zájemci vyzvednout od pondělí 16. listopadu a dárek odevzdat do neděle 13. prosince. Zabalené dárky budou týden v karanténě, než budou předány příslušným organizacím. „Pokud by se epidemiologická situace zkomplikovala a informační centrum by zůstalo pro veřejnost delší dobu uzavřeno, přizpůsobili bychom tomu průběh akce. Pro aktuální informace sledujte facebookové stránky Informačního centra Šumperk,“ dodala Miroslava Kouřilová.

strom splněných přání

Již druhým rokem podporuje tento projekt i Jednota, spotřební družstvo Zábřeh, které věnuje dětem a jejich rodinám poukaz na nákup surovin na pečení tradičního vánočního cukroví a přípravu štědrovečerní večeře. „Cítíme, že je potřeba myslet i na ty, kteří budou vánoční svátky trávit mimo domov, ne zrovna v prostředí, které si sami zvolili, “ uvedl předseda představenstva Vladimír Konopas.

Strom splněných přání se koná v Šumperku každoročně od roku 2006. Zpočátku stával přímo na Hlavní třídě, pátým rokem se na něj věší přáníčka v Informačním centru. Za dobu jeho existence dárci splnili dětem ze sociálně slabších rodin nebo z dětských domovů stovky přání. Jen loni jich na stromečku bylo 104 od 52 dětí.


Vytvořeno 4.11.2020 11:54:56 | přečteno 609x | singerova
load