Strom se rozsvítil ve středu, ulice v neděli

logo společnosti ČEZ

Vánoční výzdoba v Šumperku je již na místě, strom u radnice již svítí od středy 24. listopadu, ulice se rozzáří 1. adventní neděli 28. listopadu. Do slavnostního je oděn i Točák a kašna v Sadech 1. máje, přibylo nové osvětlení na náměstí Republiky, v ulicích 17. listopadu a M. R. Štefánika.

„Velký dík patří skupině ČEZ za finanční podporu, díky níž jsme mohli pořídit novou výzdobu. Město se tak rozzáří o něco více než v předchozích letech,“ uvedla místostarostka Marta Novotná. Vysvětlila, že Nadace ČEZ podporuje města v období adventu. Díky tomu se v Olomouckém kraji rozzáří 40 vánočních stromů, v rámci celé republiky pomohou energetici s rozsvícením 371 stromů.

„Prostřednictvím grantů Nadace ČEZ a dalších příspěvků pomáháme městům, obcím, školám, domovům pro seniory i neziskovým organizacím v regionu celoročně. Proto je pro nás přirozené, že jako dobří sousedé pravidelně přispíváme také na vytvoření té pravé adventní atmosféry," doplnil mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.

Rozsvícený vánoční strom u radnice

Vytvořeno 24.11.2021 17:09:47 | přečteno 595x | singerova