Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Strom bude zdobit náměstí do 7. ledna

Vánoční výzdoba na náměstí Míru u radnice.

Do čtvrtku 7. ledna bude zdobit náměstí Míru v Šumperku vánoční strom, poté jej odborná firma odstrojí, rozřeže a odveze do bioodpadu. Parkoviště u radnice tak bude od konce týdne volné. Další výzdoba v ulicích města zatím zůstává.

„Původně jsme chtěli nechat strom na svém místě do pátku 8. ledna, ale vzhledem k tomu, že meteorologové hlásí sněžení, rozhodli jsme se jej odvézt dříve,“ uvedla Šárka Hofmannová z oddělení komunálních služeb města Šumperka.

stromky (002)Doplnila, že podobný osud jako patnáct metrů vysoký smrk budou mít i stromky z domácností ve městě. „Budeme je svážet na štěpkování. Stačí, když lidé svůj stromeček umístí ke kontejnerům se směsným odpadem, my se o něj postaráme,“ informovala Šárka Hofmannová.

Svoz odložených stromků bude probíhat od čtvrtka 7. ledna do pondělí 1. února, poté ho už musejí lidé odvézt sami do sběrného dvora v Anglické nebo v Příčné ulici.  Vytvořeno 5.1.2021 8:02:05 | přečteno 789x | singerova
load