Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Startuje svoz biologického a objemného odpadu

Kontajner s odpadem.

Pravidelný jarní svoz objemného komunálního odpadu bude letos probíhat od pondělí 8. do pondělí 29. března. V té době budou postupně do jednotlivých lokalit přistavovány velkoobjemové kontejnery. Do nich v žádném případě nepatří vyřazená elektrozařízení a stavební odpad. Ty je třeba odvézt do sběrných dvorů, případně na rapotínskou skládku.

Již řadu let pomáhá šumperská radnice lidem zbavit se tzv. zeleného bioodpadu ze zahrad a domácností. Ukládat ho mohou nejen do speciálních velkoobjemových kontejnerů označených „Bioodpad“, jež se letos na veřejných prostranstvích poprvé objeví v pondělí 8. března a na devětačtyřicet míst ve městě budou postupně přistavovány do pátku 26. listopadu.

Bioodpad mohou lidé shromažďovat také do hnědých dvou set čtyřicetilitrových nádob, které radnice občanům bezplatně půjčuje. Jejich svoz odstartuje rovněž v pondělí 8. března a skončí 26. listopadu.

Hnědé nádoby vybavené čipem se ve východní části města vyvážejí v pondělí, v západní části ve středu a v severní části v pátek. V den svozu je potřeba nádobu přistavit na veřejné prostranství a po vyvezení ji uklidit.

Mapy svozů objemného komunálního odpadu a objemného bioodpadu jsou na webu města. Zde také najdou další zájemci o hnědou dvou set čtyřicetilitrovou nádobu formulář žádosti o její zapůjčení. Bližší informace podá P. Matušů z oddělení odpadu a ovzduší odboru životního prostředí městského úřadu, tel. č. 583 388 264, e-mail petra.matusu@sumperk.cz.

kontajnery na tříděný odpad.Vytvořeno 23.2.2021 14:47:04 | přečteno 1073x | singerova
load