Starosta přivítal prvňáčky a pozdravil průmyslováky

Prvňáček z 1  A ve třídě Základní školy v Šumavské ulici v Šumperku

Pětačtyřicet prvňáčků přivítal 1. září v prostorách Základní školy Šumavská šumperský starosta Tomáš Spurný.  Prostřednictvím on-line přenosu také pozdravil studenty Vyšší odborné a střední průmyslové školy Šumperk.

Tomáš Spurný popřál malým školákům, aby se jim ve třídě líbilo, aby dobře vycházeli se svou učitelkou. Připomněl, že i on absolvoval 8. a 9. třídu v letech 1975-76 v tehdy nově otevřené škole v Šumavské ulici. Na závěr dětem věnoval na památku i na bezpečnější cestu do školy reflexního Šumperáčka.

Průmyslovákům naopak starosta připomněl, že studují na jedné z nejprestižnějších škol ve městě a upozornil je na možnost dalšího vzdělávání v Centru bakalářských studií Šumperk, kde Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava otevřela v roce 2003 pobočku Strojní fakulty.

Starosta Tomáš Spurný hovoří v on line přenosu ke studentům Vyšší odborné a střední průmyslové školy

Vytvořeno 1.9.2021 14:38:12 | přečteno 491x | singerova