Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Stačí ťuknout a víte o dění ve městě všechno

Fotografie digitální úřední desky

O krok blíž ke svým občanům je město Šumperk. Před radnicí stojí nová digitální úřední deska, která shromažďuje všechny dostupné informace o městě na jednom místě.

Prostřednictvím digitální desky, která funguje podobně jako tablet, získají lidé přehled o posledních novinkách, dostanou se na webové stránky informačního centra nebo prostřednictvím tlačítka Smart City zjistí obsazenost parkoviště u nádraží nebo volné nabíječky na mobily na autobusovém nádraží.

„Díky digitální úřední desce město nejen zlepší přístup k informacím občanům a návštěvníkům města, ale také uspoří náklady na tisk dokumentů. Lidé mají přístup k informacím 24 hodin denně, sedm dní v týdnu,“ uvedla tajemnice městského úřadu Helena Miterková.

Zdůraznila, že ovládání nové desky je intuitivní, tabule je dotyková podobně jako tablet nebo mobilní telefon.

„Kromě obsahu elektronické úřední desky nové zařízení zobrazuje například webovou stránku informačního centra, kalendář akcí, aktuality či adresář podnikatelů. Je možné si zobrazit rovněž i webové stránky města. Pohodlně ji mohou ovládat také vozíčkáři,“ doplnila Helena Miterková.

Cílem města je postupně nahradit stacionární úřední desky, které mnohdy vzhledem k velkému množství a rozsáhlému obsahu materiálů nejsou schopny umožnit vyvěšení všech dokumentů. Navíc jejich instalace uspoří čas a práci zaměstnance zodpovědného za vyvěšování na úřední desky.

Fotografie digitální úřední desky, která stojí před radnicí


Vytvořeno 13.10.2021 15:42:18 | přečteno 711x | singerova
load