Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sluneční škola spolu s městem připravila tábor pro předškoláky

ilustrační obrázek   příměstský tábor pro předškoláky

Příměstský tábor pro děti ze šumperských mateřských škol připravuje město Šumperk ve spolupráci se Základní školou Sluneční. Impulzem vzniku tábora byly podněty rodičů související se srpnovým zavřením provozů mateřských škol, jejichž zřizovatelem je město Šumperk.

„Město se tímto krokem snaží vyjít vstříc pracujícím rodičům, kteří v srpnu nemají možnost zajistit si hlídání dětí,“ uvedla místostarostka Marta Novotná, které má oblast školství v gesci. Vysvětlila, že uzavření školek vzala rada města na žádost ředitelek mateřinek na vědomí s velkým předstihem, aby o tomto rozhodnutí mohli být rodiče již na začátku školního roku, aby měli čas si péči o děti zajistit.

„Přesto na odbor školství, kultury a vnějších vztahů přišlo několik stížností na uzavřené školky, protože koronavirová pandemie možnosti některých pracujících rodičů značně omezila. Proto jsme se rozhodli rychle zareagovat a zajistit ve spolupráci se Základní školou Sluneční vhodnou alternativu - příměstský tábor,“ informovala Marta Novotná.

Tábor se uskuteční ve čtyřech týdenních turnusech, první startuje 2. srpna, poslední 23. srpna. Hlídání dětí bude zajištěno vždy od 6.30 do 16 hodin. Každý den bude připraven pestrý program se sportovními aktivitami, děti dostanou oběd, dvě svačinky, samozřejmostí bude celodenní pitný režim. Kapacita jednoho turnusu je 12 až 20 dětí. Pokud nebude turnus naplněn alespoň do jeho minimální kapacity, bude zrušen. Týdenní tábor přijde rodiče na 2359 korun.

„Chtěla bych moc poděkovat všem těm, kteří ochotně přiložili ruku k dílu, postarali se o vznik tábora a vyšli tak vstříc pracujícím rodičům,“ dodala místostarostka.

Více informací a přihlášku na tábor najdete zde.

Primestsky tabor 2021   plakát

Vytvořeno 9.6.2021 16:32:58 | přečteno 603x | singerova
load