Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Singletraily projdou před zahájením sezony kontrolou

Dvojice cyklistů v přírodě při západu slunce

S přicházejícím jarem začínají vyznavači horské cyklistiky plánovat první vyjížďky a výlety. V Šumperku jsou poslední dva roky jejich oblíbeným cílem i takzvané singletraily, tedy stezky speciálně upravené pro zábavnou jízdu právě na horském kole.

Nacházejí se v příměstském rekreačním lese mezi bývalým plicním sanatoriem a Tulinkou a ve své správě je mají Šumperské sportovní areály, dceřiná společnost PMŠ. Právě tato organizace se v dubnu pustí do kontroly přírodních trailů před sezonou, jež zahrnuje například srovnání a opravu „vymletých“ klopených zatáček, ale také odstranění větví zasahujících do trasy či nebezpečně vychýlených stromů.

Traily jsou pro veřejnost otevřeny od začátku května do konce října a dohromady měří čtrnáct set šedesát metrů. Cyklisté si přitom mohou vybrat ze tří tras podle obtížnosti – nejlehčí modré, tzv. dubové, středně těžké červené, tzv. tobogánu, a nejtěžší trasy černé, tzv. hřebenové.

Cyklista na projížďce v lese.Vytvořeno 17.4.2021 | přečteno 546x | singerova
load