Silničáři připravují obchvat Šumperka

Obchvat Šumperka

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/11 mezi obcemi Postřelmov a Chromeč. Jedná se o čtyřkilometrový úsek obchvatu Bludova, který přinese úlevu od tranzitní dopravy a tím i zvýšení kvality životního prostředí a snížené riziko dopravních nehod. Zároveň odstartovaly práce na tvorbě dokumentace obchvatu Šumperka.

„Jsem velmi rád, že na mou písemnou žádost zareagovalo Ředitelství silnic a dálnic, které po dohodě s ministerstvem dopravy schválilo technickou studii pro výstavbu obchvatu Šumperka. Pro město jde o klíčovou stavbu, protože po páteřní Jesenické ulici projíždí Šumperkem každý den zhruba 17 tisíc aut,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

„Předmětem technické studie je posouzení řešení v návaznosti na platnou legislativu, aktuální stav a koordinace se záměry koncepce investiční přípravy pro další stupně projektové dokumentace. Do konce června obdržíme od zpracovatele technické výstupy, které projednáme v rámci interního procesu. Následně se obrátím na město s žádostí o první společné jednání,“ uvedl Martin Smolka, ředitel Správy ŘSD Olomouc.

Silnice I/11 je páteřní komunikací mezi západem a východem České republiky. Jedná se o vůbec nejdelší silnici I. třídy na našem území. Dopravně propojuje Hradec Králové, Šumperk, Opavu, Ostravu, Havířov, Třinec a Mosty u Jablunkova, kde navazuje na slovenskou silniční síť.

Obchvat Bludova vizualizace

Vytvořeno 24.6.2022 | přečteno 2284x | singerova