Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Silničáři připravují obchvat Šumperka

Obchvat Šumperka

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/11 mezi obcemi Postřelmov a Chromeč. Jedná se o čtyřkilometrový úsek obchvatu Bludova, který přinese úlevu od tranzitní dopravy a tím i zvýšení kvality životního prostředí a snížené riziko dopravních nehod. Zároveň odstartovaly práce na tvorbě dokumentace obchvatu Šumperka.

„Jsem velmi rád, že na mou písemnou žádost zareagovalo Ředitelství silnic a dálnic, které po dohodě s ministerstvem dopravy schválilo technickou studii pro výstavbu obchvatu Šumperka. Pro město jde o klíčovou stavbu, protože po páteřní Jesenické ulici projíždí Šumperkem každý den zhruba 17 tisíc aut,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

„Předmětem technické studie je posouzení řešení v návaznosti na platnou legislativu, aktuální stav a koordinace se záměry koncepce investiční přípravy pro další stupně projektové dokumentace. Do konce června obdržíme od zpracovatele technické výstupy, které projednáme v rámci interního procesu. Následně se obrátím na město s žádostí o první společné jednání,“ uvedl Martin Smolka, ředitel Správy ŘSD Olomouc. 

Silnice I/11 je páteřní komunikací mezi západem a východem České republiky. Jedná se o vůbec nejdelší silnici I. třídy na našem území. Dopravně propojuje Hradec Králové, Šumperk, Opavu, Ostravu, Havířov, Třinec a Mosty u Jablunkova, kde navazuje na slovenskou silniční síť.

Obchvat Bludova vizualizace


Vytvořeno 24.6.2022 | přečteno 2284x | singerova
load