Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rozšiřujeme provozní dobu úřadu

Logo města Šumperka

Městský úřad v Šumperku se od počátku letošního roku potýká s obrovským náporem klientů, kteří se do Šumperka sjíždějí ze širokého okolí i z Jesenicka, aby si vyřídili občanské a řidičské průkazy, nebo jiné doklady či přepisy vozidel. Proto se město rozhodlo úřední hodiny rozšířit.


Tito klienti využívají vstřícnosti úřadu, který na rozdíl od jiných nevyužívá prioritně pouze rezervační nebo objednávkové systémy, ale naopak obsluhuje klienty bez objednání, aby tyto služby zpřístupnil co nejširší veřejnosti. Rezervační systémy totiž v současné době zpomalují obsluhu klientů, ale zároveň znevýhodňují ty, kteří nemají přístup k internetu nebo počítači obecně.

„Abychom fronty na úřadovně Jesenická omezili, nechceme jít cestou „uzavření se“ formou on-line objednávek přes rezervační systém, ale naopak od 1. února 2021 rozšíříme úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin, abychom mohli obsloužit více klientů. Rezervační systém pro vyřízení občanských a cestovních dokladů spustíme v omezené míře pro ty klienty, kteří z různých důvodů nechtějí přijít bez objednání. Pokud se tato naše strategie ukáže jako nevhodná, uvážíme, zda postupovat podobně jako jiné úřady a preferovat objednávání či jiný rezervační systém,“ sdělila tajemnice úřadu Helena Miterková.

V úterky a čtvrtky zůstává úřad otevřený pouze pro individuálně objednané klienty po dohodě s jednotlivými pracovníky úřadu.


Vytvořeno 30.1.2021 | přečteno 962x | singerova
load