Roušky docházejí, hledají se dobrovolníci

Roušky 3

Doba „rouškování“ ještě neskončila, Vláda ČR zatím ani nestanovila žádný harmonogram, kdy budeme moci své obličeje začít odkrývat. I z tohoto důvodu je o textilní šité roušky stále velký zájem.

Město tyto roušky dosud získávalo do nejrůznějších dobrovolníků, skupin i jednotlivců, kteří na nic nečekali a pustili se do šití. K šicím strojům zasedli i dobrovolníci z řad zaměstnanců městského úřadu. Od pondělí 20. dubna se však úřad začíná vracet k běžnému režimu, dobrovolníci se pomalu vracejí do práce a zdroje šitých roušek začínají vysychat,“ uvedl místostarosta Jakub Jirgl, který má ochranné pomůcky ve své gesci.

Zdůraznil, že nyní nastává doba, kdy je potřeba přísun roušek obnovovat, protože po měsíci vyvařování se lidem často začínají rozpadat. „Pro roušky, které zdarma vydáváme na radnici, si chodí především senioři, dodáváme je také do sociálních služeb. V současné době jich máme posledních pár kusů. Mám obavy, že brzy dojdou,“ sdělil místostarosta.

Krizový štáb Šumperka by proto uvítal dobrovolníky, kteří by se opět do šití pustili. Zájemci se mohou přihlásit na e-mailu: info.obcan@sumperk.cz.

Štáb za první měsíc koronavirové krize zdarma distribuoval zhruba pět a půl tisíce šitých textilních roušek. Nosí je policisté, strážníci, zdravotníci, pracovnice v sociálních službách, klienti a pečovatelky domova důchodců, řidiči autobusů či prodavačky. Dva a půl tisíce kusů jich rozdaly lékárny, do kterých město umístilo boxy s rouškami a návody, jak se o ně starat. „Velký dík patří desítkám dobrovolníků, kteří pomohli v době, kdy tohoto materiálu byl nedostatek. Nad jejich úsilím smekám,“ uvedl Jakub Jirgl.

Zároveň upozornil, že od pondělí 20. dubna se přemísťuje výdej ochranných pomůcek z informačního okna do pokladny, která se nachází vpravo za vstupními dveřmi do historické budovy radnice.

Vytvořeno 16.4.2020 13:16:13 | přečteno 408x | buchtova