Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Řidiče čeká dopravní omezení v Jesenické ulici

IMG 0492

Výstavba autobusového nádraží a realizace protilehlého parkoviště si vyžádají dopravní omezení na hlavním silničním tahu Šumperkem. Od pondělí 12. do neděle 18. října by měla být Jesenická ulice v úseku od světelné křižovatky u viaduktu po křižovatku s Lidickou ulicí zcela uzavřena. Trasa objížďky povede po přilehlých místních komunikacích.

„Vzhledem k tomu, že jde o nejvytíženější silnici ve městě, mohou vznikat na objízdné trase zácpy. Proto žádáme především místní motoristy, aby se, pokud to bude jen trochu možné, této lokalitě vyhnuli,“ zdůraznil Radek Novotný, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Šumperk.

„Úsek Jesenické ulice čeká frézování, dodavatelská firma bude pracovat na jízdních pruzích a nájezdech směrem na nová parkoviště, upravovat bude křižovatku v Jesenické ulici a připojení k Penny Marketu. V části směrem k nádraží dělníci položí podzemní datové rozvody optické sítě a rozvody nízkého napětí. Součástí prací bude také instalace veřejného osvětlení na středovém ostrůvku naproti Penny Marketu. Vše završí položení finální asfaltové vrstvy,“ upřesnil postup prací vedoucí oddělení investic šumperské radnice Oto Sedlář.

IMG 0497

Doplnil, že celý areál autobusového nádraží, výpravní budova, cyklověž, veřejné osvětlení, informační tabule a světelná signalizační zařízení jsou připravena na připojení k elektrické distribuční síti, na níž se nyní pracuje.

V prostoru autobusového nádraží probíhá dokončování nástupních ostrůvků, následovat bude zasklení přístřešků a příprava pro zelené střechy. Pokračují také práce na dvoupodlažní výpravní budově ČSAD při Jesenické ulici, kde se nyní provádějí vnitřní úpravy a příprava na opláštění objektu.

Na protilehlé straně pak dodavatelská firma finišuje s dlážděním parkoviště. Nový dopravní terminál by měl být hotový do poloviny prosince, kolaudace by měla proběhnout začátkem ledna.

IMG 0507


Vytvořeno 7.10.2020 16:46:38 | přečteno 908x | singerova
load