Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rekonstrukci bude připravovat kapacita mezi architekty

Logo Domu kultury Šumperk

Rekonstrukce Domu kultury v Šumperku se opět o krok přiblížila. Rada města na posledním zasedání schválila uzavření smlouvy o dílo s uznávaným českým architektem profesorem Petrem Hájkem. Ten by měl přibližně do tří měsíců od podpisu smlouvy zpracovat ověřovací architektonickou studii na rekonstrukci domu kultury.

„Cílem ověřovací studie je získat koncept pro kvalitní architektonické řešení, které ověří možnosti a limity využití domu kultury v budoucnu. Součástí studie bude také předběžný odhad investičních a předpokládaných provozních nákladů,“ vysvětlil místostarosta Jakub Jirgl.

Sdělil dále, že ověřovací studie by měla vydefinovat, jak by měl vypadat dům kultury nejen po vizuální stránce, ale i provozní, a samozřejmě odkryje i budoucí ekonomiku celého areálu. „To, že jsme získali architekta Petra Hájka, vnímám jako úspěch a průlom v problematice rekonstrukce domu kultury. Nechceme rekonstrukci uspěchat, na prvním místě stojí kvalitní nadčasový výsledek. Jsme si vědomi, že kulturní stánek bude lidem sloužit další desítky let,“ doplnil Jakub Jirgl.

vel  sál   pohled z balkonu

Zároveň přiznal, že při hledání řešení jej ani nenapadlo oslovit některého z věhlasných českých architektů, a to z finančních důvodů. „Shodou šťastných náhod a díky ředitelce domu kultury se o záměru pan profesor dozvěděl a má o tuto práci sám eminentní zájem. Dle smlouvy město za studii zaplatí včetně DPH 820 tisíc korun,“ doplnil místostarosta.

Na spolupráci s kapacitou z oblasti architektury se těší i vedení domu kultury. „Schválení smlouvy je pro nás potěšující zprávou v této nelehké době. Petr Hájek například realizoval rekonstrukci Arcidiecézního muzea Olomouc, na svém kontě mí i rekonstrukci Sovových mlýnů v Praze, Centrum pro současné umění DOX v Praze či terasy paláce Lucerna,“ sdělila ředitelka domu kultury Hana Písková.

vstup do DK ze sadů 1  máje

A kdy by mohla být rekonstrukce realizována? „Domnívám se, že na samotnou rekonstrukci dojde zhruba za čtyři roky, protože je třeba počítat s časem na projekční přípravu a soutěž na zhotovitele. Cenu rekonstrukce odhaduji na 250 milionů korun. Tato částka odráží zejména to, že jde o poměrně rozsáhlý komplex, do kterého se prakticky od jeho otevření neinvestovalo. Rádi bychom, aby studie odrážela všechny technologické potřeby, které si zařízení tohoto druhu žádá,“ dodal Jakub Jirgl.

Přestože se velká rekonstrukce Domu kultury Šumperk chystá až za čtyři roky, potřebné opravy, které směřují k větší bezpečnosti návštěvníků, se realizují už nyní. Tím nejdůležitějším je zabezpečení obřích oken ve velkém sále, které nově jistí ochranné sítě, o prázdninách byla na pódiu instalována nová rozvodná skříň, která zajistí větší komfort i bezpečnost účinkujícím, nedávno se také proměnily chodby v Jižním křídle DK, které dostaly novou podlahovou krytinu a výmalbu stěn. „Z grantů Olomouckého kraje jsme získali 90 tisíc korun na mobilní pódium. Nyní hledáme sponzory, protože dotace tvoří 70 procent z ceny pódia a my musíme 30 procent ještě sehnat. Doufám, že se nám to podaří a peníze nebudeme muset kraji vracet,“ informovala ředitelka Hana Písková.


Vytvořeno 5.10.2020 7:38:05 | přečteno 1014x | singerova
load