Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rekonstrukce autobusového nádraží finišuje

IMG 0809

Práce na šumperském autobusovém nádraží a v prostoru u vlakového nádraží finišují. Dokončuje se výpravní budova, zahradníci vysazují zeleň, připraveny jsou izolace pro zelené střechy. Do jejich pokládky se odborná firma pustí příští týden. Stavebně by měla být celá investice hotová do poloviny prosince, kolaudace proběhne pravděpodobně začátkem ledna.

„Na obou koncích nástupišť autobusového nádraží jsou již vzrostlé stromy, další se v areálu průběžně vysazují a firma nasmlouvaná na výsadbu zeleně je ještě doplní nízkými keři,“ uvedl místostarosta Jakub Jirgl, jenž doplnění stromů na nástupištích prosadil.

Minulý týden začali pracovníci dodavatelské firmy osazovat s pomocí speciálních plošin rozměrné skleněné tabule s logem města, které tvoří střechy nad nástupními ostrůvky. „Nyní se dokončuje izolace pro instalaci zelených střech. Ty by měla specializovaná firma Svobodné zahrady Klus z Třince začít pokládat příští týden,“ uvedl vedoucí oddělení investic šumperské radnice Oto Sedlář.

IMG 0814

Koncem měsíce by měla být dokončena výpravní budova ČSAD při Jesenické ulici. Objekt je už opláštěný plným a perforovaným plechem a v současnosti finišují vnitřní práce a vybavení prostor a sociálního zázemí. „U výpravní budovy se dokončuje pokládka dlažby a úpravy okolí. Na straně orientované k vlakovému nádraží připravuje dodavatelská firma betonový základ pro instalaci hlavní velké informační tabule,“ popsal Oto Sedlář.

Další velká informační tabule bude umístěna v části směrem do Fialovy ulice a menší tabule se pak budou nacházet na každém nástupišti. Hotový je rovněž betonový základ vedle výpravní budovy směrem k Penny Marketu, určený pro sochu Merkura - ochránce cestujících. Po vyzrání betonu na něj restaurátor umístí sochu, jež do počátku minulého století zdobila kašnu před původní radnicí.

V současnosti finišují také práce na elektrorozvodech a na chráničkách pro podzemní datové rozvody optické sítě a pro napájení informačních tabulí.

IMG 0824

„Na stříšky nad nástupišti byla umístěna čidla, která reagují na pohyb. Díky tomu se bude upravovat intenzita osvětlení dle potřeby. Jde o chytré řešení, které je nastaveno na nízkou intenzitu, pokud se však na nástupištích pohybují lidé, zesílí až do maximálního osvitu,“ vysvětlil Jakub Jirgl. Doplnil, že díky dalším chytrým řešením bude nádraží například pokryto bezplatnou wi-fi sítí, cestující budou moci využívat systémy, jež je budou informovat o odjezdech a příjezdech spojů či o obsazenosti parkoviště v části přednádraží.

IMG 0818

Na protilehlé straně Jesenické ulice dodavatelská firma Společnost Terminál Šumperk, sdružení brněnských firem IMOS Brno, a.s. a PSN DS a.s., dokončuje pokládku dlažby a chystá se osadit na hotový základ poslední zbývající sloup veřejného osvětlení s LED svítidly. Ta ostatní se v lokalitě už postupně zprovozňují.

Cyklověž, která již je připojena k síti a optice, by měl dodavatel v nadcházejících dvou týdnech uvést do provozu. A jakmile to počasí dovolí, zrealizuje se vodorovné dopravní značení na povrchu komunikací.

IMG 0803


Vytvořeno 23.11.2020 9:58:04 | přečteno 1871x | singerova
load