Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Registrace prvňáčků do škol se spouští 1. března

Zápisy do škol   ilustrační foto

Zápisy do základních škol v Šumperku proběhnou ve středu 6. a ve čtvrtek 7. dubna. Elektronická registrace k zápisu se uskuteční od 1. března, a to pouze ve školách, jejichž zřizovatelem je město. Jsou to ZŠ Dr. E. Beneše, ZŠ 8. května, ZŠ Sluneční, ZŠ Vrchlického a ZŠ Šumavská. V ostatních základních školách proběhnou zápisy klasickou formou bez předchozí registrace. Elektronická registrace proběhne i do přípravné třídy v ZŠ Sluneční.

Odkaz na elektronický systém k zaregistrování žádostí je umístěn na webových stránkách města a jednotlivých škol. „Od 1. března od 8.00 hodin budou moci zákonní zástupci budoucích školáků registrace v systému vyplnit a odesílat. O tom, jakým způsobem pak proběhne samotný zápis a zda se k němu dostaví rodiče i s dětmi osobně, rozhodnou aktuální protiepidemiologická opatření,“ uvedla Olga Hajduková, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů. V elektronickém systému zápisu je rovněž možné podat žádost o odklad povinné školní docházky.

V případě, že zákonný zástupce nemá možnost přístupu k internetu, lze registraci vyplnit v Informačním centru na Hlavní třídě nebo na oddělení školství, které sídlí v úřadovně na Jesenické ulici (v kanceláři č. 233) nebo přímo při zápisu ve vybrané základní škole. Informace podá Marie Osladilová, e-mail: marie.osladilova@sumperk.cz, tel 583 388 233.

Elektronická registrace žádostí proběhla poprvé v rove 2020 s cílem minimalizovat fronty při samotném zápisu v základních školách a především zamezit vzniku duplicit, kdy zákonný zástupce přihlásí dítě do více základních škol najednou. Nyní si zákonný zástupce pro své dítě vybere v elektronickém systému základní školu podle své priority a zvolí si také pořadí škol na dalších místech pro případ vyčerpané kapacity jím zvolené prioritní školy.Vytvořeno 1.3.2022 7:45:08 | přečteno 1404x | singerova
load