Registrace k zápisu do ZŠ proběhne opět elektronicky

Registrace k zápisu do ZŠ

Od pondělí 1. března 2021 budou moci rodiče podat stejně jako v loňském roce elektronickou žádost o přijetí svého dítěte do 1. třídy základní školy. Samotný zápis proběhne ve středu 7. dubna od 12 do 17 hodin a ve čtvrtek 8. dubna od 8 do 15 hodin.

Elektronická registrace k zápisu se uskuteční pouze ve školách, jejichž zřizovatelem je město. Jsou to ZŠ Dr. E. Beneše, ZŠ 8. května, ZŠ Sluneční, ZŠ Vrchlického a ZŠ Šumavská. V ostatních základních školách proběhnou zápisy klasickou formou bez předchozí registrace. Nově proběhne elektronická registrace i do přípravné třídy v ZŠ Sluneční.

Odkaz na elektronický systém k zaregistrování žádostí je umístěný na webových stránkách města a škol. „Od 1. března od 8.00 hodin budou moci zákonní zástupci budoucích školáků registrace v systému vyplnit a odesílat. O tom, jakým způsobem pak proběhne samotný zápis a zda se k němu dostaví rodiče i s dětmi osobně, rozhodnou aktuální protiepidemiologická opatření,“ uvedla Olga Hajduková, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů. V elektronickém systému zápisu je rovněž možné podat žádost o odklad povinné školní docházky.

„V případě, že zákonný zástupce nemá možnost přístupu k internetu, lze registraci vyplnit na oddělení školství, které sídlí v úřadovně na Jesenické ulici (v kanceláři č. 213) nebo přímo při zápisu ve vybrané základní škole,“ doplnila Olga Hajduková.

Elektronická registrace žádostí proběhla v loňském roce poprvé s cílem minimalizovat fronty při samotném zápisu v základních školách. „Stejný systém funguje již několik let v městem zřizovaných mateřských školách a většina rodičů je na něj již zvyklá,“ dodala Hajduková.
Vytvořeno 8.2.2021 11:11:06 | přečteno 632x | buchtova