Ředitelství silnic a dálnic má nový portál zimní údržby

Značka po

Chcete vědět, kde se pohybují auta zimní údržby a kdy bude od sněhu uklizena silnice, kudy projíždíte? To vše nyní najdete na novém portálu Ředitelství silnic a dálnic.

„Webový portál zobrazuje aktuální polohu vozidel zimní údržby a poskytuje informace o čase posledního ošetření u jednotlivých dálnic a silnic I. třídy. Do mapy České republiky jsou vykreslovány trasy a jednotlivá vozidla,“ uvedla Tereza Primová z oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Vysvětlila, že barva trasy je ovlivněna časovým intervalem posledního ošetření. Kliknutím na ikonu vozidla se zobrazí detail jízdy, orientaci vozidla a činnost údržby. Silnice, která není barevně označena, nebyla v posledních 6 hodinách ošetřena.

Portál „Pohyby vozidel zimní silniční údržby“ je k dispozici na adrese https://udrzba.rsd.cz/ (odkaz naleznete také na www.dopravniinfo.cz pod symbolem vločky na horní liště v pravém horním rohu). Podrobný popis webu je k dispozici po kliknutí na tlačítko nápovědy „?“ v pravém horním rohu.

V souladu s platnou legislativou ČR jsou dálnice a silnice I. třídy zařazeny do I. pořadí důležitosti při zajišťování sjízdnosti. Doba od zjištění vzniku závady ve sjízdnosti do doby výjezdu prvních mechanismů nesmí být v zimním období delší než 30 minut.

ŘSD zajišťuje vlastními pracovníky průjezdnost více než tisíc kilometrů dálnic v celé ČR. Údržbu mají na starosti jednotlivá střediska správy údržby dálnice (SSÚD). Na jedno SSÚD připadá přibližně 50 km dálnice. Zbývající úseky dálnic a silnice I. třídy udržují dodavatelské firmy na základě smluv uzavřených s ŘSD.

„Během letošní zimy se o průjezdné komunikace stará v rámci SSÚD ŘSD 793 našich zaměstnanců. Do připravených směn je zařazeno celkem 662 řidičů a 131 dispečerů. Další kapacity, především pro údržbu silnic I. třídy, jsou na zimu v pohotovosti u dodavatelských firem,“ doplnila Tereza Primová.

Údžba silnic, ilustrační foto

Vytvořeno 23.1.2023 16:58:48 | přečteno 1212x | singerova