Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Punč se bude nalévat do hrnku

Vánoční hrníček pro rok 2022

V pátek 25. listopadu dopoledne bude zahájen zkušební provoz ve stáncích vánočního městečka u radnice. Oficiální zahájení proběhne v neděli 27. listopadu v 17.00 u vánočního stromu, který bude slavnostně rozsvícen.

Vánoční Šumperk nabídne devět stánků s nejrůznějšími produkty. Vedle teplých nápojů, mezi kterými nebude scházet punč či horká medovina, si budou moci nakoupit drobné dárky od řemeslníků či v charitativním stánku. Po tři dny, od 14. do 16.prosince bude vždy od 10:00 hodin probíhat u radnice také prodej tradičních zabíjačkových dobrot.

Vánoční městečko bude otevřené každý den od 10 do 21 hodin, v pátky a na velké akce, kterými jsou rozsvěcování vánočního stromu a Mikulášský průvod, bude provozní doba stánků o hodinu delší, tedy do 22 hodin.

Organizátoři Vánočního Šumperka myslí také na životní prostředí. Na náměstí přibydou odpadové nádoby s možností třídění plastu. Město se také vrací k tradici vánočních hrníčků, které budou k dostání na stáncích s občerstvením a od pondělí 28. listopadu si je zájemci budou moci koupit v Informačním centru na Hlavní třídě za 75 korun. Hrníčky budou nabízet i stánkaři. Půjde o stejný typ hrníčku jako byl v roce 2019 pouze v inverzních barvách, tedy bílý hrnek s modrým vánočním motivem.

Návštěvníci vánočního městečka budou mít opět možnost nechat si nápoj nalít do vlastního hrníčku, umýt si jej budou moci v prostorách veřejného WC v budově radnice. Toalety budou kopírovat provozní dobu stánků.

Modrý hrníček je z roku 2019, bílý, se bude nabízet letos
Vytvořeno 25.11.2022 | přečteno 1786x | singerova
load