Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Příprava průmyslové zóny běží naplno

Průmyslvá zóna   letecký pohled

Již v na konci letošního roku bude hotovo. Průmyslovou zóna nesoucí označení PZ 4 by tak město mohlo začít nabízet budoucím investorům již v příštím roce. Jde o letošní největší investici, na kterou z městské pokladny poputuje letos zhruba 40 milionů korun.

Místostarosta Jakub Jirgl a vedoucím odboru RUI Pavlem Volfem„Město si na svá bedra vzalo vybudování příjezdové komunikace a protipovodňových opatření, stavbu cyklostezky, chodníku pro pěší a mostu přes Bratrušovský potok. Vše ostatní již bude ležet na bedrech budoucích investorů,“ vysvětlil místostarosta Jakub Jirgl. Zakázku v soutěži získala společnost SPH stavby s.r.o. z Bystřice nad Pernštejnem. Práce potrvají 6 měsíců by měly být dokončeny v prosinci 2022.

Průmyslová zóna PZ 4 má rozlohu zhruba 12 hektarů a je situována v nezastavěné části v prostoru mezi firmami SHM a Škoda Pars. „Své sídlo by zde mohlo mít tři až pět firem. Jejich počet se bude odvíjet od jejich prostorových požadavků. Město pracuje i s variantou, že by si část pozemku ponechalo pro své účely,“ doplnil Jakub Jirgl.

Na přípravě průmyslové město začalo pracovat téměř před deseti lety. Jedním z důvodů, proč se stavba odkládala, bylo nejen náročné řešení dopravního napojení na jedno z ramen kruhového objezdu v Jesenické ulici, ale i populace chráněných bobrů, kteří se usadili na Bratrušovském potoce. Lokalita se zároveň nachází v záplavovém území, i z toho důvodu je třeba vybudovat protipovodňová opatření.

Město chce plochu nabídnou v příštím roce místním firmám, které mají v současní době omezené možnosti expandování. Zároveň i věří, že se do lokality podaří přilákat zajímavého silného investora, který vytvoří nové pracovní příležitostí.

Průmyslová zóna   panorama

 


Vytvořeno 28.6.2022 | přečteno 2984x | singerova
load