Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Přátelské vztahy s Bad Hersfeldem zůstávají. I po generační obměně

Starosta Tomáš sporný předává Karlu Ernstu Wiechersovi malé dárky

Pětatřicet let „utužovali“ přátelství mezi Bad Hersfeldem a městem Šumperk, nyní se přišli rozloučit a péči o blízké vztahy mezi oběma městy předávají mladším. Karl Ernst Wiechers, který letos oslaví 80, narozeniny, a jeho spolupracovník Walter Stück, přijeli tento týden naposledy na oficiální návštěvu Šumperka. Oba odcházejí do zaslouženého důchodu, štafetu předávají Christianu Scholzovi

Další změnou v dlouholetém partnerství obou měst je i to, že sídlo Společnosti česko-německého porozumění se ze Šumperka stěhuje do Bad Herfeldu.

Na malé rozlučková slavnosti obě strany potvrdily, že i přes personální obměnu chtějí obě města i nadále spolupracovat.

Přátelství mezi Šumperkem a Bad Hersfeldem se zrodilo v roce 1994 za starostování Ctirada Medlíka. Na začátku byla snaha obou měst vytvořit podmínky pro porozumění a spolupráci v různých oblastech života. Právě „porozumění“ bylo motivací k vytvoření Společnosti česko-německého porozumění Šumperk - Jeseníky.

Během spolupráce se navzájem navštívily tisíce lidí z obou zemí a vznikla mnohá krásná přátelství. Své zkušenosti si při návštěvách vyměňovali městské podniky, školy, studenti, sportovci, umělci, hasiči i turisté nebo myslivci. Je tradicí, že na vánočních trzích stojí badhersfeldský stánek s vánočními štolami, výtěžek z prodeje putuje na charitu v Šumperku. Němečtí přátelé finančně podpořili rekonstrukci šumperského klášterního kostela, morového sloupu a Geschaderova domu. V Bad Hersfeldu zase otevřeli Šumperské náměstí.

Zástupci obou měst, kteří se na rozvoji přátelských zztahů podíleli nebo budou podílet


Vytvořeno 22.7.2022 12:43:20 | přečteno 1718x | singerova
load